Nemški velikan je s pomočjo Francka Riberyja blizu novemu naslovu nemškega prvaka. Foto: Reuters
Louis van Gaal
Louis van Gaal je svojo ekipo mojstrsko popeljal do 17. prvenstvene zmage v sezoni. Foto: Reuters
Hamit Altintop
Hamit Altintop je moral že v prvem polčasu zapustiti igro. Foto: Reuters
Nogometaši Schalkeja
Nogometaši Schalkeja so bili po koncu tekme povsem poklapani. Foto: Reuters

Schalke, ki na naslov čaka že vse od leta 1958, je po nevejetni akciji Arjena Robbena izgubil polfinale pokala po podaljšku z 0:1. Nizozemskega virtuoza tokrat zaradi poškodbe mečne mišice ni bilo v kadru, a Bavarcem je z izjemno bojevito in taktično igro uspelo izvleči tri točke. Na lestvici imajo zdaj točko naskoka pred Schalkejem.

Ribery in Müller stišala Veltins Areno
V sijajnem vzdušju nabito polne Veltins Arene so gostitelji začeli odločno. Jefferson Farfan je prodrl, pred kazenskim prostorom se je vanj zaletel Daniel van Buyten, sodnik Manuel Gräfe pa je le odmahnil z roko. Belgijski branilec si je ob trčenju poškodoval koleno in že v 22. minuti ga je zamenjal Martin Demichelis.

V 25. minuti je Bastian Schweinsteiger z glavo lepo zaposlil Francka Riberyja, ki si je 12 metrov od gola zaustavil žogo in jo z močnim strelom z desnico poslal v mrežo. Popoln šok v Areni! Gostitelji so zmedeni krenili s sredine, Rafinha je začetniško zapravil žogo proti Hamitu Altintopu, ki je takoj zaposlil Ivico Olića. Hrvat, ki je v zadnji sekundi odločil tekmo četrtfinala Lige prvakov proti Manchester Unitedu (2:1), je sam stekel proti vratarju Manuelu Neuerju, nato pa nesebično podal do Thomasa Müllerja, ki je žogo le še potisnil v nebranjeno mrežo.

Dve neumnosti Altintopa
Rafinha je svojo napako popravil v 31. minuti, ko je z desne strani podal v kazenski prostor, Kevin Kuranyi pa je z lepim strelom z glavo znižal. Altintop je nato izgubil živce. Najprej je odrinil stranskega sodnika, ker ni dvignil zastavice ob prekršku nad njim. Glavni sodnik Gräfe mu je pogledal skozi prste z rumenim kartonom, a Turek je v 41. minuti z grobim štartom pokosil Rafinho in si prislužil še drugi rumeni karton.

Schalke popolnoma brez idej
Trener Felix Magath je v igro poslal Alexandra Baumjohanna, ki je prišel v zimskem prestopnem roku iz Münchna, a tudi on ni poživil igre. Schalke je v letošnji sezoni tekme dobil po taktični igri s protinapadi in odličnim branjenjem vodstva. V drugem polčasu so modri jalovo pritiskali in si niso priigrali niti ene prave priložnosti. Bavarci so mojstrsko držali žogo, izsilili številne avte, kote in proste strele. Tudi po pet minut so držali žogo v svoji posesti in s prekinitvami pridobivali čas. V 94. minuti je Jose Marcelo Bordon, ki mu ni šlo prav nič po načrtih, podrl Diega Contenta in prejel drugi rumeni karton.

"Tudi z desetimi igralci nismo dopustili veliko priložnosti za Schalke. Zelo sem zadovoljen. Oni težko sami narekujejo ritem, zato smo se uspešno branili. Do konca je še pet krogov. Zares težko je nastopati v treh tekmovanjih, naši tekmeci pa imajo sredi tedna odmor," je povedal trener Bayrena Louis van Gaal.

Bayer odpadel iz boja za naslov
Eintracht je s 3:2 ugnal Bayer iz Leverkusna, ki ima zdaj že šest točk zaostanka za Bayernom, naslednjo soboto se bosta ekipi srečali v Leverkusnu. Srečanje v Frankfurtu je s škarijcami v predzadnji minuti odločil branilec Maik Franz.