Arjen Robben je bil neustavljiv za branilce Hoffenheima. Foto: EPA
Thomas Müller in David Alaba
Thomas Müller se je lepo otresel prijatelja in nekdanjega soigralca Davida Alabe, potem pa je povišal na 2:0. Foto: EPA
Jan Moravek
Jan Moravek je z natančnim strelom izenačil v zadnji minuti. Foto: Reuters

Nizozemec zaradi poškodbe mišice ni igral celoten jesenski del Bundeslige, Francoz pa je imel težave z gležnjem, zato oba virtuoza nista nikoli v letošnji sezoni začela tekme skupaj. Bavarci so imeli številne težave, ki se lepo kažejo tudi na lestvici.

Vse odločeno že po četrt ure
Gostitelji so začeli sanjsko. Že v 2. minuti je Robben z desne strani podal pred vrata, kjer je najboljši strelec Bundeslige Mario Gomez podstavil levico in žoga je končala v mreži. To je bil že njegov 17. zadetek v letošnji sezoni. Po četrt ure je strel Riberyja vratar Tom Starke še odbil, a je Francoz našel Thomasa Müllerja, ki je švignil mimo Davida Alabe (posojeni igralec Bayerna) in prefinjeno poslal žogo v bližnji kot. Srarke je pričakoval diagonalni strel in sploh ni reagiral.

Šov Robbna v zadnje pol ure
Prejšnji teden so Bavarci ob polčasu vodili v Kölnu z 2:0, nato pa popolnoma popustili in po dveh golih Milivoja Novakovića ostalih praznih rok (2:3). Na Allianz Areni si takega spodrsljaja niso dovolili. V 63. minuti je kapetan Philipp Lahm podal do Robbna, ki je kot blisk z desne švignil mimo petih branilcev, silovito prodrl v kazenski prostor in z levico matiral Starkeja. Nizozemski velemojster je postavil tudi piko na i devet minut pred koncem, ko je bil natančen z levico s 15 metrov po podaji Riberyja.

"Zelo sem zadovoljen z igro. To je bila ena najboljših naših tekem v letošnji sezoni. Končno smo bili 90 minut zbrani. Robben in Ribery sta neverjetno pomembna za nas, z njima je to popolnoma druga ekipa," je bil vesel trener Louis van Gaal.

"Lekarnarji" ne popuščajo
Bayern v boju za drugo mesto še vednop zaostaja tri točke za Leverkusnom, ki je odnesel vse tri točke iz Frankfurta (0:3). V 9. minuti je mrežo Eintrachta načel Simon Rolfes, Sami Hyypiä mu je podal z glavo. V 32. minuti je na 0:2 povišal Renato Augusto z natančnim strelom z 18 metrov z desnico. Končni izid je postavil Hanno Balitsch šest minut pred koncem.
Moravek junak na Betzenbergu
Vodilna Borussia iz Dortmunda v spomladanskem delu ne blesti. V Kaiserslauterrnu je remizirala (1:1), a ima še vedno 10 točk naskoka pred Bayerjem. Varovanci Jürgena Kloppa so povedli v 81. minuti, ko je Brazilec Rodnei nespešno izbil žogo izpred svojih vrat, prišla je do Svena Benderja, ki jo je z levico poslal v mrežo. Štiri minute zatem je Borussia ostala le še z deseterico, saj je Neven Subotić podrl Srdjana Lakića in si prislužil drugi rumeni karton.

Gostitelji so ob podpori 50.000 gledalcev vse sile usmerili v napad in izenačili v zadnji minuti. Christian Tiffert je s kota podal na rob kazenskega prostora, kjer je češki vezist Jan Moravek z izjemnim strelom z desno nogo razparal mrežo.