Javi Martinez je zelo slabo zaprl Maxa Meyerja pri golu Schalkeja, a se je nato izkazal v 69. minuti z odločilnim golom. Foto: EPA
Max Meyer
Max Meyer je z izjemnim prodorom premešal obrambo Bayerna in ukanil Manuela Neuerja. Foto: EPA
Lewis Holtby
Lewis Holtby je sodeloval pri vseh treh zadetkih Hamburga. Foto: EPA
Pierre-Michel Lasogga
Pierre-Michel Lasogga je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen za 1:0. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang se je veselil že 15. zadetka v letošnji sezoni. Foto: EPA
Kevin Kampl
Kevin Kampl je bil razigran v Frankfurtu. Podal je za prvi zadetek Javierja Hernandeza in tudi za gol Hakana Calhanogluja. Foto: EPA

Magični večer za navijače Hamburga na Volksparkstadionu. Zadnji dve sezoni so se vse do zadnjih sekund tresli za obstanek v dodatnih kvalifikacijah, letos pa HSV pod vodstvom Bruna Labbadie igra precej bolje. Najboljšo predstavo so "dinozavri" Bundeslige prikazal prav proti drugouvrščeni ekipi.
Tekma se je začela s 15 minutami zamude, saj je nastal velik prometni zastoj, nato pa so vseh 57.000 gledalcev zelo podrobno pregledali. Teden dni po črnem petku v Parizu so poostrene kontrole v Bundesligi napovedane na vseh stadionih.
Bürki brez potrebe podrl Iličevića
Trener črno-rumenih Thomas Tuchel je po pričakovanju stavil na posest, gostitelji pa so začeli zelo odločno in nasprotne igralce tesno pokrivali po celotnem igrišču. V 19. minuti je Lewis Holtby z izjemno globinsko podajo zaposlil Iva Iličevića, ki je stekel sam proti vratom. Sokratisu ga je uspelo malce ovirati, zato je krenil malce v desno stran, vse je že kazalo, da bo težko ukanil Romana Bürkija, a vratar Borussie mu je nespretno zaprl pot in ga podrl. Sodnik Felix Zwayer je pokazal na belo točko, Pierre Michel Lasogga pa je bil natančen z desnico.
Štiri minute pred odmorom je Matthias Ginter naredil veliko napako, podal je naravnost do Nicolaija Müllerja, ki je stekel v protinapad in podal do Holtbyja, ki je v polnem šprintu švignil mimo neodločnega Juliana Weigla in z diagonalnim strelom povišal na 2:0.
Hummels kronal črn večer gostov
Tudi drugi polčas so gostje začeli slabo, v 55. minuti je po kotu Holtbyja žogo v lastno mrežo z glavo poslal Mats Hummels, ki je bil popolnoma neoviran. V zadnje pol ure so gostiteljem pošle moči, Borussia je silovito pritiskala. V 63. minuti je Pierre Emerick Aubameyang nevarno streljal, a se je izkazal Rene Adler. Vratar Hamburga je četrt ure pred koncem sijajno odbil poskus Ilkaya Gündogana s prostega strela.
Izjemne obrambe Adlerja
V 86. minuti je bil tudi sijajni Adler nemočen, Henrik Mhitarjan je podal do rezervista Adnana Januzaja, ki je lepo podaljšal do Aubameyanga. Gabonski napadalec je iz bližine zatresel mrežo in se s 15. golom v sezoni zavihtel na vrh lestvice strelcev. V 91. minuti je Gonzalo Castro močno streljal z 20 metrov, žogo je Adler odbil, nato pa je izjemno posredoval še pri poskusu Aubameyanga. V zadnji akciji na tekmi je Januzaj stresel vratnico, Aubameyang pa je bil nato v prepovedanem položaju, ko je žogo potisnil v mrežo.
"Od prve minute se je videlo, da nismo pri stvari, bili smo premehki, govorica telesa ni bila prava za tako tekmo. Tega si ne znam razložiti, takšne predstave nisem pričakoval," je bil jezen trener Dortmundčanov Tuchel. Gostje so imeli 69-odstotno posest in veliko več strelov (7:21).

Schalke se je dobro upiral Bayernu
Bayern je tudi v Gelsenkirchnu ostal neporažen, vendar se je moral za nove tri točke zelo potruditi. "Ni bilo lahko igrati proti obrambno postavljenemu tekmecu. Po vodstvu 2:1 smo imeli veliko protinapadov, vendar zadnja podaja ni bila uspešna," je komentiral trener Pep Guardiola.
Bayern je povedel v 9. minuti, kar je njegov najhitrejši gol sezone Bundeslige. Z dvajsetih metrov je z levico sprožil David Alaba, žoga je zadela Leona Goretzko, spremenila smer in presenetila vratarja Ralfa Fährmanna.

Slabo posredovanje Neuerja
Gostitelji so izenačili že osem minut pozneje, ko je z roba kzenskega prostora z desnico zadel mladi nemški reprezentant Max Meyer, pri čemer je vratar Manuel Neuer zelo slabo posredoval. Leroy Sane je krenil v protinapad in lepo našel Meyerja, ki je zlahka preigral Philippa Lahma, tudi Javi Martinez je krenil v napačno smer.
V drugem delu prvaki precej boljši
V drugem polčasu so Bavarci pritisnili. V 69. minuti je za novo vodstvo nemških prvakov Javi Martinez. Dalj časa poškodovani Španec je unovčil podajo Arjena Robbna z leve strani in s petih metrov neoviran zadel z glavo. Pri Schalkeju je prve minute v članski ekipi odigral 17-letni Fabian Reese. Zmago Bavarcev, ki imajo pred Borussio Dortmund osem točk prednosti, je v 92. minuti potrdil Thomas Müller z levico po podaji rezervista Joshue Kimmicha.