Bayern je težko prišel do treh točk. Dobro igro mu je onemogočala tudi slabo pripravljena zelenica, ki pa ni zaustavila 17-letnega Tonija Kroosa. Foto: EPA
Hamit Altintop in Miroslav Klose
Miroslav Klose (desno) se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Ognjen Koroman
Ognjen Koroman je Crveno zvezdo popeljal v vodstvo z 1:0 in poskrbel za veliko navdušenje na tribunah Marakane, ki pa so ob koncu tekme utihnile. Foto: Reuters

Tekma 1. kroga skupinskega dela Pokala Uefa na ne povsem polni Marakani (45.000) je bila odločena v 92. minuti z zadetkom velikega talenta nemškega nogometa, 17-letnega Tonija Kroosa, ki je v igro vstopil v 81. minuti pri vodstvu Beograjčanov z 2:1! Glasni domači navijači so bili razočarani že kmalu zatem, ko je drugič izenačil Miroslav Klose, v sodnikovem podaljšku pa so po izključitvi Miloša Bajalice doživeli pravi šok.

Bayern je tako tudi brez poškodovanega Francka Riberyja in obolelega Luce Tonija sploh prvič zmagal v Beogradu, čeprav je prvič letos dobil dva gola.

Mojstrovini Koromana in Milijaša
Ognjen Koroman je Michaela Rensinga premagal že v 16. minuti po lepem varanju na levi strani kazenskega prostora, še bolj imeniten zadetek za 2:1 pa je v 74. minuti prispeval Nenad Milijaš, ki je s 25 metrov z močnim strelom presenetil tudi nekoliko slabo postavljenega vratarja Bayerna.

Kroos odličen v vlogi jokerja
Klose, ki je doživel debi v dresu Bayerna na evropski sceni, je prvič poravnal izid v 20. minuti, pet minut pred koncem tekme pa je zadel z glavo po prostem strelu Kroosa. Ta je ponovil vajo tudi pri zadnjem golu, ko se je žoga mimo številnih nog počasi odkotalila v mrežo presenečenega Ivana Randjelovića.

Tottenham po porazu odpustil Jola
Druga najbolj zanimiva tekma med Villarrealom in Fiorentino se je končala z remijem 1:1, Atletico Madrid je iztržil točko v Moskvi pri Lokomotivi (3:3), Getafe pa je v gosteh presenetil Tottenham z 2:1. Londonski klub je po porazu odpustil trenerja Martina Jola. Zagrebški Dinamo je bil prost.