25-letni Vid Belec trka tudi na vrata slovenske reprezentance. Foto: EPA
Paul Pogba
Paul Pogba in soigralci so z mislimi že pri torkovi tekmi proti Bayernu v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Danilo D'Ambrosio
Danilo D'Ambrosio je načel mrežo Sampdorie sredi prvega dela. Foto: EPA
Jose Mourinho
Tekmo med Interjem in Sampdorio si je ogledal tudi Jose Mourinho. Portugalec je leta 2010 Inter popeljal do trojne krone (Serie A, italijanski pokal in Liga prvakov). Foto: EPA

S tem je preprečil četrti zaporedni poraz Carpija, ki je na lestvici predzadnji. Belec se je izkazal še z nekaj posredovanji, pri strelu z bele točke pa pravilno "prebral" namero argentinskega napadalca, ki je na igrišče vstopil štiri minute prej. Prekršek nad Andreo Belottijem je storil Riccardo Gagliolo.
Konec izjemne serije stare dame

Nogometaši Juventusa so se že v petek z Bologno razšli brez zadetkov. S tem je končana izjemna serija stare dame, ki je dobila kar 15 prvenstvenih tekem zapored. Trener Massimiliano Allegri je že imel v mislih torkovo tekmo proti Bayernu v osmini finala Lige prvakov. Samija Khedire sploh ni bilo v ekipi, izjemni Paulo Dybala pa je na zelenico vstopil šele v 68. minuti. Zaradi poškodb so manjkali Alex Sandro, Martin Caceres in Giorgio Chiellini.

Juventus brez strela v okvir vrat
29.463 gledalcev na stadionu Renato Dall'Ara je bilo zelo zadovoljnih z disciplinirano igro gostiteljev, ki so osvojili veliko točko. Trener Roberto Donadoni je stavil na obrambno igro in Juventus sploh ni streljal v okvir vrat Antonia Miranteja. V drugem polčasu je bil še najbližje Paul Pogba, ki je v 53. minuti meril mimo vrat. Gostje so imeli več kotov (1:8) in tudi večjo posest žoge (40:60 %).

"Že pred tekmo smo vedeli, da nas čaka težko delo v Bologni. Tokrat preprosto ni bilo mogoče iztržiti vseh treh točk. V torek nas čaka velika tekma proti Bayernu. Doma si moramo priigrati prednost, saj bo nato vse lažje v Münchnu," je poudaril branilec Leonardo Bonucci, ki ima še vedno težave s poškodbo mišice.

Mestni derbi dobila Verona
Druge zmage v sezoni se je veselila zadnjeuvrščena Verona, ki je na mestnem derbiju ugnala Chievo s 3:1. Pri gostih je Boštjan Cesar igral vso tekmo, Valter Birsa pa le v prvem delu.

Inter odpravil Sampdorio
Na sobotni večerni tekmi je Inter premagal Sampdorio s 3:1. V 23. minuti je bil po podaji Jeisona Murilla z bližine natančen Danilo D'Ambrosio. V 57. minuti je Miranda z glavo povišal na 2:0. Četrt ure pred koncem je Mauro Icardi krenil v protinapad in ga učinkovito zaključil. Častni gol za Sampdorio je dosegel Fabio Quagliarella v sodnikovem podaljšku z roba kazenskega prostora po podaji Luisa Muriela.
Fiorentina, pri kateri je Josip Iličić sedel na klopi, je v gosteh z 2:3 ugnala Atalanto in na tretjem mestu zadržala štiri točke naskoka pred Interjem. Med njima je še Roma, ki je bila s 5:0 boljša od Palerma.