Ryan Babel je bil Benitezov as iz rokava. V 71. minuti je zamenjal Alberta Riero. Foto: EPA
Dimitar Berbatov in Martin Škrtel
Dimitar Berbatov je obetavno začel, nato pa so ga Liverpoolovi branilci dobro ustavili. Foto: EPA
Nemanja Vidić
Nemanja Vidić se je čudil, ko ga je Howard Webb poslal pod prho. Foto: Reuters
Nicolas Anelka
Nicolas Anelka je takole dosegel tretji gol za Chelsea. Foto: Reuters
Robinho
Robinho si ne bi mogel želeti boljšega debija. Zadetek je proslavljal na zdaj že prepoznaven način. Foto: EPA
Emmanuel Adebayor
Napadalec iz Toga Emmanuel Adebayor je blestel na Ewood Parku. Foto: EPA

Derbi 4. kroga angleškega prvenstva so prvaki sijajno začeli. Po povratni podaji novinca Dimitarja Berbatova z desne strani je Pepeja Reino premagal Carlos Tevez, ki je mrežo zatresel z okoli 13 metrov. Carlitos je ušel svojemu čuvaju Javierju Mascheranu.

Slabo izbijanje van der Sarja
Po dveh zapravljenih priložnostih Dirka Kuyta, ko se je izkazal Edwin van der Sar, je Nizozemec v vratih rdečih vragov v 27. minuti naredil začetniško napako. Delno blokirani strel Xabija Alonsa je 37-letnik nespretno odbil v noge Wesa Browna, od katerega se je žoga odkotalila v mrežo. Srečno izenačenje je dalo krila domačim, ki so prevzemali pobudo, medtem ko so varovanci Alexa Fergusona pretili iz protinapadov.

Borbenost Mascherana poplačana
Premoč redsov se je v drugem polčasu nadaljevala, a akcijam je vse do 77. minute manjkala pika na i. Takrat je Mascherano na levi strani ob golavt liniji preigral Ryana Giggsa, nato žogo mimo Nemanje Vidića spravil do Kuyta, ki jo je poslal v sredino kazenskega prostora, kjer je osamljeni Ryan Babel velemojstrsko zadel pod prečko.

Kuyt imel na nogi 3:1
Rdeči vragi so jalovo poskušali napadati, na drugi strani pa bi bila lahko zmaga domačinov še višja, saj je imel Kuyt malo pred koncem idealno priložnost za 3:1, vendar je van der Sar odbil strel z neposredne bližine. Manchester je tekmo končal z deseterico, potem ko je Vidić v skoku s komolcem nokavtiral Alonsa. Srb bo tako počival eno tekmo, še več pa najbrž Michael Carrick, ki se je poškodoval v enem od dvobojev.

Liverpool je tako dosegel prvo domačo ligaško zmago nad Manchestrom po letu 2001, Rafael Benitez pa seveda sploh prvo, odkar je leta 2004 prevzel moštvo z Anfield Roada.

Robinho takoj v polno, a zadnji so se smejali modri
Tekma med Manchester Cityjem in Chelseajem je imela poseben naboj, za katerega je pred 10 dnevi poskrbel Robinho, ki je bil ob prestopu iz Reala z eno nogo že pri modrih, a so ga na koncu premamili arabski milijoni novih lastnikov Cityja. Robinho je mojstrstvo pokazal že v 13. minuti, ko je s prostega strela zadel prek slabo postavljenega zidu. Chelsea je kmalu vrnil udarec, potem ko je zmedo v kazenskem prostoru izkoristil Carvalho. Frank Lampard je v 53. minuti iz protinapada poskrbel za vodstvo, usodo domačih pa je nato zapečatil Nicolas Anelka, ki je po odlični podaji J. Cola vtekel v kazenski prostor in z bližine matiral Harta. Varovanci Felipeja Scolarija si vrh lestvice delijo z Liverpoolom.

Hat-trick Adebayorja
Robert Koren
se je z West Bromwichem veselil prve zmage. S 3:2 je padel West Ham, Korošec, ki je igral vso tekmo, pa je imel pri 1:0 sijajno priložnost za gol. Arsenal se je s 4:0 znesel nad Blackburnom. Kar tri gole je zabil Emmanuel Adebayor.