Karim Benzema je po Jamesovem predložku dosegel prvi zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Gareth Bale
Takole je Gareth Bale povišal prednost Reala na 3:0. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Ko je že kazalo, da se Cristianu Ronaldu ne bo uspelo vpisati na seznam strelcev, je Portugalec mrežo zatresel v 92. minuti. Foto: Reuters

Madridčani so v prednost smuknili v 29. minuti. Po lepem predložku Jamesa Rodrigueza se je Karim Benzema 'odlepil' od branilca in ob drugi vratnici zadel za 1:0. Žoge sicer ni najbolje zadel, a s takšne razdalje je bilo skoraj nemogoče zgrešiti.

Še pred odmorom je Isco vodstvo kraljevega kluba podvojil, Benzema pa se je tokrat izkazal s podajo. Spretni Francoz je 23-letnega Španca poslal v ogenj, Isco je ušel obrambi in žogo poslal v mrežo. Tik pred koncem polčasa je Isco zapretil še enkrat, a mu je veselje preprečil vratar Vicente Guaita.

Med strelci še Bale, James in Ronaldo
Pred nogometaši Getafeja je bila pred začetkom drugega polčasa težka naloga, še težja je postala v peti minuti nadaljevanja, ko je Gareth Bale prednost svoje ekipe iz protinapada povišal na 3:0. Benzema je Valižana zaposlil z globinsko podajo, nekdanji član Southamptona in Tottenhama pa je hladnokrvno zaključil akcijo. Guaita je bil povsem brez moči. Gostitelji so sicer poskušali zaostanek zmanjšati, a je bila njihova igra, predvsem prenos žoge iz vezne linije v napad, preslaba. V 76. minuti se jim je po napaki Marcela in Keylorja Navasa ponudil indirektni prosti strel na robu vratarjevega prostora, a je gostujoči vratar strel Pabla Sarabie ubranil.

Sarabia se je v 84. minuti z izjemnim lobom vendarle vpisal med strelce, a je le nekaj minut zatem prednost treh zadetkov po podaji rezervista Lucasa Vazqueza znova vzpostavil James. Piko na i visoki zmagi kraljevega kluba je v sodnikovem dodatku postavil Cristiano Ronaldo, ki je po Jesejevi podaji izkoristil slabo postavljeno obrambo nasprotnika.