Valter Birsa je odlično formo iz reprezentance prenesel tudi v klub. V 73. minuti je z enajstih metrov na kolena spravil aktualnega francoskega prvaka. Foto: Reuters
Sloan Privat
Sloan Privat je v 89. tekme proti Lyonu le še potrdil zmago Sochauxa. Foto: EPA

Bojan Jokič je derbi z Lyonom odsedel na klopi Sochauxa, medtem ko Boštjanu Cesarju v osrčju obrambe Grenobla ni uspelo preprečiti poraza (2:0) proti Valenciennesu.

"Kdor ne da, dobi!"
Bordeaux, ki je lani prekinil Lyonov niz 7 zaporednih naslovov francoskega prvaka, je v 1. polčasu proti Auxerrju prek argentinskega napadalca Fernanda Cavenaghija zapravil najstrožjo kazen, v 2. polčasu pa ga je prav z bele točke v 73. minuti kaznoval Birsa. S tem je varovancem Laurenta Blanca preprečil, da bi se po 9. odigranih krogih povzpeli na sam vrh lestvice francoskega prvenstva.

Lyon klonil na domačih tleh
Grenkobo prvega prvenstvenega poraza v letošnji sezoni so okusili tudi nogometaši Lyona, ki so morali z 0:2 pred domačimi navijači premoč priznati Sochauxu. Njihova krvnika sta bila branilec Jacques Faty in napadalec Sloan Privat. Prvi je mrežo ekipe Clauda Puela načel v 17. minuti, v 2. polčasu pa je zadnji žebelj v domačo krsto zabil Privat.

Lyonu se je z 20 točkami na vrhu lestvice pridružil največje presenečenje sezone Montpellier, ki je podaljšal niz odličnih predstav z domačo zmago proti Saint-Ettienu (2:1). Četverici najboljših se je z visoko zmago nad Nancyjem (0:3) priključil še Olympique iz Marseilla.