Igli Tare je prinesel zmago Bologni. Foto: epa

Nogometaši Bologne so v prvi tekmi dodatnih kvalifikacijah za obstanek v 1. italijanski ligi v gosteh premagali Parmo z 1:0.
Pri Parmi se je zelo poznala odsotnost šestih kaznovanih igralcev. Manjkala sta tudi oba napadalca Alberto Gilardino in Domenico Morfeo. Odločitev je padla v 17. minuti, ko je Vasile Nastase podal do Iglija Tareja.

Albanec je z glavo ukanil vratarja Parme Sebastiena Freya. Strel Francesca Ruopola v prvem delu je gostujoči vratar Gianluca Pagliuca obranil. Tudi pri prostem strelu Fabia Simpilicia v drugem polčasu se ni dal presenetiti. Povratna tekma bo v soboto ob 20.30.

V zadnjih trenutkih tekme so bili izključeni trener Parme Gedeone Carmignani in rezervni vratar Lucca Bucci, pri gostih pa trener vezist Christian Amoroso in trener Carlo Mazzone. Vsi so sodelovali v prerivanju in se medsebojno žalili.