Kevin Vogt in soigralci se veselijo velike zmage. Foto: EPA
Ciro Immobile
Ciro Immobile je izenačil v 48. minuti, a v nadaljevanju Borussia ni unovčila premoči. Foto: EPA
Philipp Lahm in Thomas Müller
Philipp Lahm in Thomas Müller sta bila razigrana na Allianz Areni. Foto: EPA
Klaas-Jan Huntelaar
Klaas-Jan Huntelaar je z izjemnim strelom z glavo načel mrežo Herthe. Foto: EPA
Roberto di Matteo
Roberto di Matteo je uspešno debitiral na klopi Schalkeja. Foto: EPA

Rumeno-črni so v veliki krizi, zbrali so le sedem točk in zaostajajo za vodilnim Bayernom neverjetnih 13 točk. Pred začetkom sezone so vsi ljubitelji nemškega nogometa govorili o derbiju, ki bo 1. novembra ob 18.30 na Allianz Areni, a ta tekma ne bo odločala o naslovu.

Povratnik Güngodan še lovi formo
Jürgen Klopp je po reprezentančnem premoru znova lahko računal na Marca Reusa in Ilkaya Gündogana, ki se je vrnil po 14-mesečnem odmoru. Prav Gündogan je pet minut pred odmorom izgubil žogo na svoji polovici, Marcel Risse je takoj podal v prazen prostor, Kevin Vogt pa je stekel sam proti Weidenfellerju in ga matiral s strelom z desnico po tleh.

Zoller unovčil veliko zmedo v obrambi Borussie
V drugem polčasu je Borussia silovito pritisnila. V 48. minuti je Marco Reus našel Cira Immobileja, ki je z desnico izenačil na 1:1. Na sredini igrišča so imeli gostje veliko premoč, Reus, Šindži Kagava in Henrik Mhitarjan pa niso unovčili priložnosti. V 72. minuti je po kotu Sokratis z glavo za las meril mimo vrat Kölna.

Gostitelji so čakali na napako Borussie in jo dočakali v 74. minuti, ko je Juja Osako z desne strani podal pred vrata, Weidenfeller je poletel v prazno, Lukasz Piszczek pa je z drsečim štartom prav tako zgrešil žogo, Simon Zoller se je znašel pred praznimi vrati in zlahka poslal žogo v mrežo. 50.000 gledalcev je bilo navdušenih, saj Borussii ni uspelo izenačiti. Mišo Brečko je sedel na klopi, Dominic Maroh pa zaradi gripe ni bil v ekipi.

Bremenčani kot razbita vojska v Münchnu
Na Allianz Areni je zadnjeuvrščeni Werder igral kot kakšen petoligaš. Manuel Neuer se je dolgočasil 90 minut (streli na vrata 19:0, posest 79:21, podaje 814:216). 8. maja 2004 so Bremenčani na olimpijskem stadionu v Münchnu premagali Bayern (1:3) in se veselili naslova nemškega prvaka, blesteli so Ivan Klasnić, Ailton in Johan Micoud. A to so le še oddaljeni spomini, zaradi številnih slabih kadrovskih potez je Werder v veliki finančni krizi in zdi se, da je na poti v drugo ligo.

Gostje so zdržali z "bunkerjem" do 20. minute, ko je Fin Bartels začetniško izgubil žogo, David Alaba je podal v sredino, kjer je Thomas Müller lepo podaljšal do Philippa Lahma, kapetan pa je s 14 metrov z desnico zatresel mrežo. V 27. minuti je Xabi Alonso s prostega strela z 18 metrov rahlo z leve strani povišal na 2:0, živi zid gostov je skočil visoko v zrak, Španec pa je zvito poslal žogo po tleh v bližnji kot nemočnega vratarja Raphaela Wolfa.

Dve minuti pred odmorom je Sebastian Prödl na črti kazenskega prostora podrl Müllerja, sodnik Bastian Dankert je pokazal na prosti strel, a ga je pomočnik prepričal, da je bil prekršek že znotraj kazenskega prostora. Glavni delivec pravice je spremenil odločitev, Müller pa je poslal Wolfa v napačno smer. Tik pred odmorom je Alaba našel Maria Götzeja, ki je osmešil branilca Assanija Lukimyo (krenil je v napačno smer) in z desnico povišal na 4:0.

Götze na vrhu lestvice strelcev
Pep Guardiola je v igro v nadaljevanju poslal še Francka Riberyja, ki je dobil stoječe ovacije 71.000 gledalcev. Vstopil je tudi Xherdan Shaqiri, ki je v 79. minuti s peto podal do Lahma, kapetan pa je z desnico dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi. Končni izid je postavil Götze štiri minute pred koncem in se s šestim golom v sezoni zavihtel na vrh lestvice strelcev v Bundesligi.