Nogometaši Werderja so bili po koncu srečanja na Allianz Areni zelo zadovoljni s točko. Foto: EPA
Franck Ribery je veliko poskušal, a v zaključku akcij ni bil natančen. Foto: EPA
"Kaiser" si je za 65. rojstni dan želel zmage. Foto: EPA
Taner Yalcin
Taner Yalcin je Köln zagotovil tri točke. Foto: EPA
Isaac Vorsah
Isaac Vorsah je načel mrežo Schalkeja. Foto: EPA

Na Allianz Areni so gledalci pred začetkom srečanja dolgoletnemu predsedniku in legendi kluba Franzu Beckenbauerju zapeli pesem za 65. rojstni dan. Gostje so prišli v München oslabljeni, saj sta bila poškodovana visoki branilec Per Mertesacker in napadalec Claudio Pizarro.
Bremenčani so začeli precej bolje, Marko Arnautović je v tretji minuti streljal prek vrat, dve minuti zatem pa je imel najlepšo priložnost na tekmi Sebastian Prödl. Avstrijec je visoko skočil v kazenskem prostoru, z glavo je zadel vratnico, žoga se je odbila v vratarja Hansa-Jörga Butta, od njega pa v prečko. Neverjetna sreča za Bavarce. Gostitelji, ki so na začetku delovali zelo zaspano, so se le prebudili v 12. minuti. Strel Thomasa Müllerja je zaustavil Tim Wiese, ki je v kot odbil tudi poskus Francka Riberyja v 24. minuti.
Louis van Gaal je na začetku drugega polčasa v igro poslal Tonija Kroosa, ki je takoj poživil igro. V 52. minuti je imel sijajno priložnost, a se je na robu kazenskega prostora preveč obotavljal. Igra je postala bolj odprta, Ribery na eni in Marko Marin na drugi strani sta s hitrimi preigravanji navdušila, a mreža se ni zatresla. V 71. minuti je rezervist Tim Borowski z bližine streljal mimo vrat, tik pred koncem paje Butt strel Huga Almeide odbil v kot. Bayernu se zelo pozna odsotnost poškodovanega Arjena Robbna, igra je daleč od pričakovanj. V sredo prihaja v München Roma, v soboto pa Köln, navijači vsekakor pričakujejo več od 22-kratnih nemških prvakov.
Prve tri točke za Köln
Köln je premagal St. Pauli z 1:0. Trener Zvonimir Soldo je na klopi vso tekmo pustil Milivoja Novakoviča (bolečine v hrbtu) in Miša Brečka. Odločilni gol je dosegel Taner Yalcin v 17. minuti z desnico. Žogo je potisnil v mrežo, potem ko se je po strelu Lukasa Podolskega s 30 metrov odbila od vratnice. Gostje iz Hamburga so silovito pritisnili v zaključku tekme. Rezervist Richard Sukuta Pasu je v 91. minuti zatresel mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju. V zadnji akciji na tekmi 20-letni napadalec z glavo za las streljal prek vrat in 50.000 gledalcev si je pošteno oddahnilo.

Hoffeheim poglobil krizo Schalkeja
Kriza Schalkeja se stopnjuje, Hoffenheim je lanske podprvake odpravil z 2:0. Klaas Jan Huntellaar je debitiral v modrem dresu, a v navezi z Raulom ni blestel. V 37. minuti je Andreas Beck podal pred vrata, kjer je Isaac Vorsah z glavo zatresel mrežo. Zmago gostiteljev je v sodnikovem podaljšku potrdil Sejad Salihović s prostega strela. Žoga je zadela vratnico, se odbila v vratarja Manuela Neuerja in končala v mreži.
Poškodba Ballacka
Poleg Hoffenheima ima poln izkupiček tudi Mainz, ki je z 2:1 ugnal Kaiserslautern. Bayer je do točke v Hannovru prišel v zadnji minuti (2:2), ko je Patrick Helmes zadel s prostega strela. "Lekarnarji" so ostali brez Michaela Ballacka, ki je po pol ure odšepal z igrišča. V dvoboju s Sergiom Pintom si je poškodoval koleno, manjkal bo vsaj šest tednov.