Simon Živec je v 8. minuti takole stresel vratnico. Foto: RTV SLO
Miran Srebrnič
Miran Srebrnič je večletni kapetan Hita Gorice. Foto: RTV SLO
Jani Šturm
Jani Šturm je v hitrem protinapadu lepo spodkopal žogo, a je nasprotni vratar s skrajnimi močmi žogo odbil v kot. Foto: RTV SLO

Slovenski prvak je na prvi tekmi v Belfastu zmagal s 3:1 in se tako s skupnim izidom 5:3 uvrstil v 2. krog, kjer ga čaka Steaua iz Bukarešte. Predstava Hita Gorice ni bila prida dobra in bo morala pred drugim predkrogom še marsikaj postoriti, če jo resno mika 3. krog kvalifikacij.

Modri so začeli silovito
Tekmo v Novi Gorici so bolje začeli gostitelji. Simon Živec je že v osmi minuti s strelom z dobrih 25 metrov zadel vratnico. Pritisk modrih je stopnjeval Miran Burgič, ki je v 19. minuti s treh metrov zadel prečko.

Gostje z Otoka so nato vzpostavili ravnotežje in z enega izmed redkih napadov povedli. Mark Dickson je v 28. minuti natančno zaposlil najboljšega strelca Linfielda Petra Thompsona, ki je žogo z dveh metrov pospravil v mrežo. Pri akciji je zamudil Radoljub Nikolić. Vodstvo igralcev v belem je trajalo le tri minute. Simon Živec je s 30 metrov z leve strani poslal natančen predložek, Burgič pa je z glavo žogo zatlačil v mrežo za 1:1.

Zapravili še drugo enajstmetrovko
Linfield bi drugič lahko vodil v 51. minuti, ko je imel na voljo enajstmetrovko, a je Mitja Pirih prebral namen Dicksonu in žogo ubranil. Zanimivo je, da so imeli igralci z Otoka na obeh tekmah skupaj kar tri najstrožje kazni, a so izkoristili le eno.

Skupni zmagovalec je bil znan v 83. minuti, ko je Miran Burgič spet zadel z glavo. Tokrat je za podajo poskrbel Enes Demirovič. Gostje so izenačili že v sodnikovem podaljšku in pustili všečen vtis.