Steven Gerrard je v igro namesto Milana Jovanovića vstopil na začetku drugega polčasa in s hat-trickom pokopal Napoli. Foto: Reuters
Linda Pizzuti in John W. Henry
Svojo prvo tekmo na Anfieldu si je ogledal tudi novi lastnik John W. Henry, ki je prišel v družbi svoje spremljevalke Linde Pizzuti. Foto: Reuters
Massimo Maccarone
Massimo Maccarone je Palermo v Moskvi povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Marko Šuler in Carlos Saleiro
Marko Šuler (na sliki) in Zlatan Ljubijankič sta tekmo proti Sportingu iz Lizbone začela v prvi postavi, Matija Škarabot pa je sedel na klopi. Foto: Reuters
Emmanuel Adebayor in Joleon Lescott
Emmanuel Adebayor je na začetku drugega polčasa uspel izenačiti izid v Poznanju, a se je skupaj z ekipo v Manchester vrnil brez točk. Foto: Reuters
Nogometaši Dinama iz Zagreba
Nogometaši zagrebškega Dinama se iz Belgije vračajo s polnim izkupičkom točk. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je načel mrežo Rosenborga. Foto: Reuters
Aleksandr Erokhin
Aleksandr Erokhin je zadel za Šerif iz Tiraspola, za katerega igra Miral Samardžič, a to ni bilo dovolj za zmago proti BATU Borisov. Foto: Reuters
Luciano Spalletti
Luciano Spalletti se je v Splitu veselil zmage svojih varovancev (2:3). Foto: Reuters
Navijači Borussie iz Dortmunda
Navijači Borussie iz Dortmunda so zasedli Pariz, a so se morali na koncu zadovoljiti z remijem brez zadetkov. Foto: Reuters
Gerrard v 2. polčasu zabil tri gole
"Slovenski" Gent do pomembne zmage

Srečanje na Anfieldu je menedžer Liverpoola začel z zanimivo začetno enajsterico, v katero je uvrstil Milana Jovanovića, Cristiana Poulsena, Jonjoja Shelveyja, Jayja Spearinga in Davida Ngoga. Tekma vsaj v prvem polčasu ni postregla z veliko priložnostmi, na trenutke je bila igra precej suhoparna. Liverpool je na vrata gostov sprožil štiri strele, dva v okvir vrat, medtem ko so Neapeljčani od petih strelov v okvir vrat poslali le enega ... in zadeli! V 28. minuti je Edinson Cavani z odlično globinsko podajo našel Ezequiela Lavezzija, ki je premagal zanko prepovedanega položaja in žogo poslal v mrežo.

Napoli čakal na protinapade
V nadaljevanju so se nogometaši Napolija osredotočili predvsem na branjenje izida, redko so napadli vrata Joséja Reine. Na drugi strani so varovanci Roya Hodgsona pokazali veliko več od igre, v 50. minuti je fantastično priložnost iz neposredne bližine zapravil David Ngog. Mladi francoski napadalec se je izkazal s številnimi streli na gol, a mu mreže ni uspelo zatresti. V 72. minuti je rezervist Steven Gerrard s prostega strela za las zgrešil vrata, a se je že nekaj trenutkov kasneje uspel vpisati med strelce - izkoristil je napako v obrambi, kot blisk stekel za žogo in jo pred vratarjem poslal v mrežo za izenačenje.

Gerrard mož odločitve
Napoli je bil na kolenih, odločilni zadetek pa je v 88. minuti z bele točke po prekršku nad Glenom Johnsonom dosegel Gerrard. Kapetan se je že minuto kasneje s krasnim lobom dosegel hat-trick, Liverpoolu prinesel lepo zmago in razveselil novega lastnika Johna W. Henryja, ki si je tekmo ogledal s svojo spremljevalko Lindo Pizzuti.

Lech Poznanj na vrhu skupine A!
V Poznanju so domači nogometaši favoriziranemu Manchester Cityju pripravili pravo presenečenje, po zmagi s 3:1 pa trenutno zasedajo tudi vrh skupine A. Mrežo gostov je po pol ure igre z izjemnim strelom po slabem posredovanju gostujoče obrambe zatresel Dimitrije Injac. City je rezultat v 6. minuti nadaljevanja izenačil. Emmanuel Adebayor je v mrežo pospravil odbito žogo po lastnem strelu. Toda proti koncu tekme je za Angleže sledil hladen tuš - iz neposredne bližine je v 86. minuti z glavo zadel Manuel Arboleda. Na drugi tekmi v skupini A sta se Juventus in Salzburg razšla brez zadetka.

Dinamo slavil, Hajduk ne
Zagrebški Dinamo je v Bruggeu z 0:2 premagal istoimenski klub in tako vknjižil pomembno zmago, s katero se je povzpel na vrh skupine D. Mož odločitve je bil Jorge Cruz Campos Sammir, ki je iz neposredne bližine z desnico premagal domačega vratarja Geerta De Vliegerja. Končni izid je z glavo po natančnem predložku rutinirano postavil Igor Biščan. Drugi hrvaški predstavnik v Evropski Ligi, splitski Hajduk, je doma izgubil proti ruskemu Zenitu. Gostje so po 51. minutah vodili že z 0:3 (eno 11-metrovko so zadeli, drugo zapravili), a Hajduk ni kar tako vrgel puške v koruzo. V 69. minuti je z levico gostujočega vratarja matiral Marin Ljubičić, v 83. minuti pa je izid na 2:3 znižal Ante Vukušić. Vseeno pa je do povratka zmanjkalo časa.

"Slovenski" Gent odpravil Sporting
Gent, v dresu katerega sta tekmo začela slovenska reprezentanta Zlatan Ljubijankič in Marko Šuler (Matija Škarabot je bil na klopi), je s 3:1 premagal Sporting iz Lizbone. Domači so povedli že v 8. minuti, ko je z bele točke mrežo zatresel Tim Smolders, a je njihovo prednost kmalu izničil Miguel Mondim Carlos Saleiro, ki je z desnico okroglo usnje poslal za hrbet Tima Hildebranda. Belgijci so dolgo časa napadali, mrežo pa so končno uspeli zatresti v 80. minuti prek Ibrahima Conteja. Zmago je tri minute kasneje z glavo iz neposredne bližine potrdil Shlomi Arbaitman. Miral Samardžič si je poraz svoje ekipe (Šerif Tiraspol) ogledal s klopi.