Brazilski velezvezdnik lovi svoj prvi finale v Ligi prvakov. Foto: EPA
Clarence Seedorf in Carlo Ancelotti (v ozadju)
Nizozemec Clarence Seedorf je, po smehu na novinarski konferenci sodeč, optimističen pred sredino tekmo v Barceloni. Foto: Reuters
Demetrio Albertini in Rivaldo
Prizor s tekme leta 2000, ko sta se za žogo podila Demetrio Albertini in Rivaldo. Foto: EPA

Kataloncem v sredo na lovu na peti finale kaže izvrstno. Prvo tekmo so v gosteh dobili z 1:0, konec tedna pa zaradi poplavljenega igrišča v Sevilli niso igrali tekme državnega prvenstva. Zaradi poškodb bosta manjkala Lionel Messi in Oleguer, zaradi težav s stegnom pa je tudi vprašljiv nastop napadalca Henrika Larssona.

Čaka nas še težja tekma, kot je bila tista na San Siru. Igrati bomo morali 100-odstotno, sicer nas lahko hitro presenetijo. Igrati bodo morali na zmago," je previden Deco, ki se vrača v ekipo po odsluženi kazni.

Lažje v Ligi prvakov
Trener Milana (ki je tri kroge pred koncem državnega prvenstva zaostanek za Juventusom znižal na tri točke) Carlo Ancelotti verjame, da ima Milan več možnosti za zmago v Ligi prvakov kot pa na lovu na scudetto: "Juve ima še vedno tri točke naskoka in ima priložnost, da ostane pred nami. Toda proti Barceloni imamo res možnosti."

Na zadnji tekmi Milana, ki je premagal Messino s 3:1, so se v prvih 28 minutah poškodovali kar trije igralci Kaka, Massimo Ambrosini in Alessandro Nesta. Vprašljiv je slednji, ki naj bi ga v obrambi zamenjal nizozemski velikan Jaap Stam. Ambrosini pa je že končal sezono. Upanje rdeče-črnih vzbuja vrnitev Pippa Inzaghija, ki je v zadnjih minutah četrtfinala pokopal Lyon.

Izpadel le v prvem polfinalu
To je za Milan že 12. polfinale v najelitnejšem tekmovanju. Edini poraz je iz prve sezone 1955/56, ko je izpadel proti madridskemu Realu.

Dejstva:
- Milan je na Camp Nouu zadnjič zmagal septembra 2000, ko je bilo 2:0.

- Barcelona je na zadnjih 14 domačih tekmah proti italijanskim moštvom izgubila petkrat.

- Barcelona bo igrala svojo 100. tekmo v Ligi prvakov (54 zmag, 21 porazov).

- Španski prvak letos na 11 tekmah v LP-ju ni izgubil (razlika v zadetkih - 22:4).

- Milan je v LP-ju sedemkrat gostoval v Španiji, od tega je zmagal trikrat.

- Milan bo na svoji 182. tekmi v Ligi prvakov (in Pokalu državnih prvakov) lovil jubilejno stoto zmago.