Edinson Cavani v objemu Mareka Hašika in Gökhana Inlerja. Foto: Reuters
Maarten Stekelenburg
Vratarja Rome Maartena Stekelenburga so morali v 18. minuti odpeljati v bolnišnico, potem ko ga je v glavo brcnil Lucio. Foto: Reuters
Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini se je znašel pod hudim pritiskom. Predsednik kluba Massimo Moratti je po treh zaporednih porazih Interja trenerju svetoval, naj v obrambo postavi štiri igralce, česar pa Gasperini ni upošteval. Foto: EPA
Mauro Zarate
V odprti tekmi so bili zmagi bližje igralci Interja. Foto: Reuters

Tekmo v Neaplju pred približno 50.000 gledalci so sicer bolje začeli rdeče-črni. V 11. minuti je v kazenski prostor podal Antonio Cassano, z glavo pa je sijajno zadel Alberto Aquilani. Toda veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je že minuto in pol pozneje Cavani izenačil.
Urugvajec, lani strelec 26 zadetkov v italijanskem prvenstvu, je ponovno zatresel mrežo v 36. minuti, ko mu je po izvrstnem prodoru od enega do drugega kazenskega prostora podal rojak Walter Gargano. Cavani je bil po slabem izbijanju žoge Alessandra Neste na pravem mestu tudi v 51. minuti, ko je postavil končni izid.
Milan je bil sicer precej oslabljen, saj gostujoči trener Massimiliano Allegri ni mogel računati na Ibrahimovića, Robinha, Inzaghija, Boatenga, Ambrosinija in Gattusa.
Inter imel več priložnosti
Že v soboto sta na drugem derbiju Inter in Roma remizirala in osvojila prvo točko. Čeprav sta mreži v Milanu mirovali, je bila tekma presenetljivo odprta in zanimiva.

Roma je imela v svoji posesti več žoge, a zrelejše priložnosti si je ustvaril zmagovalec Lige prvakov iz leta 2010. Novinec med sinovi volkulje Pablo Osvaldo si je zreli priložnosti pripravil na začetku obeh polčasov, Inter pa je prevladoval predvsem v drugem polčasu, ko so Diego Milito, Mauro Zarate, Diego Forlan in Wesley Sneijeder kar tekmovali, kdo bo zapravil večjo priložnost za zadetek. Razmerje v strelih je bilo sicer 19:12 v domačo korist.

Gasperini obžaloval zamujene priložnosti
"Roma je bila zelo dobra pri podajah, s številnimi podajami so ustvarili tekočo igro, kar nas je predvsem na začetku tekme močno oviralo," je goste pohvalil trener Interja Gian Piero Gasperini, nato pa obžaloval zamujene priložnosti: "Ko smo šli v napad, so se pogosto slabo vračali v obrambo, puščali so veliko prostora, česar pa žal nismo kaznovali. Imeli smo izvrstne priložnosti, a žoga enostavno ni želela v mrežo."

Luis Enrique si želi napadalnega nogometa
Na drugi strani je bil s točko bolj zadovoljen trener Rome Luis Enrique: "Iz te tekme bi lahko izvlekli kaj več, a lahko tudi manj, zato moramo biti s tem izidom enostavno zadovoljni. Ko bomo začeli zbirati točke, bo prišla tudi samozavest in s tem še boljša igra. Želim si napadalnega nogometa, želim si, da bodo moji igralci lačni zmag."

Lucio v glavo brcnil Stekelenburga
V vratih Rome je v 18. minuti poškodovanega vratarja Maartena Stekelenburga zamenjal Bogdan Lobont. Nizozemca je v glavo brcnil branilec Interja Lucio, zaradi česar je za nekaj časa izgubil tudi zavest. Odpeljati so ga morali v bolnišnico, kjer pa so ugotovili, da ni huje poškodovan. Zaradi rane je dobil dva šiva in čez noč ostal na opazovanju.

Italijansko prvenstvo, 2. krog:
NAPOLI
- MILAN 3:1 (2:1)
Cavani 13., 36., 51.; Aquilani 11.
Napoli: De Sanctis, Aronica, Cannavaro, Campagnaro, Maggio, Inler, Gargano, Dossena (78./Zuniga), Lavezzi (77./Pandev), Hamšik (64./Džemaili), Cavani.

Milan: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Bonera (65./Antonini), Nocerino, van Bommel (65./Emanuelson), Seedorf, Aquilani (77./El Shaarawy), Pato, Cassano.

CAGLIARI - NOVARA 2:1 (1:0)
Ribeiro 38., Conti 86.; Morimoto 88.
INTER - ROMA 0:0
ATALANTA - PALERMO
Denis 34.
Iličić je igral vso tekmo, Bačinovića (oba Palermo) pa ni bilo v ekipi. Tekma je bila v drugem polčasu zaradi dežja in slabega igrišča prekinjena za 40 minut.

Sculli 10.; Palacio 54., Kucka 71.
Birse (Genoa) zaradi rdečega kartona na prejšnji tekmi ni bilo v ekipi.

PARMA - CHIEVO 2:1 (1:0)
Giovinco 24., 91.; Paloschi 79.
RK: Giovinco 94.
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta igrala vso tekmo.
SIENA - JUVENTUS 0:1 (0:0)
Matri 54.

UDINESE - FIORENTINA 2:0 (2:0)
Di Natale 8./11-m, Isla 29.
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.

NAPOLI 2 2 0 0 6:2 6 JUVENTUS 2 2 0 0 5:1 6 UDINESE 2 2 0 0 4:0 6 CAGLIARI 2 2 0 0 4:2 6 GENOA 2 1 1 0 4:3 4 CATANIA 2 1 1 0 1:0 4 PALERMO 2 1 0 1 4:4 3 FIORENTINA 2 1 0 1 2:2 3 LECCE 2 1 0 1 2:2 3 PARMA 2 1 0 1 3:5 3 CHIEVO 2 0 1 1 3:4 1 INTER 2 0 1 1 3:4 1 LAZIO 2 0 1 1 3:4 1 NOVARA 2 0 1 1 3:4 1 ROMA 2 0 1 1 1:2 1 SIENA 2 0 1 1 0:1 1 MILAN 2 0 1 1 3:5 1 CESENA 2 0 0 2 1:4 0 BOLOGNA 2 0 0 2 0:4 0 ATALANTA (-6) 2 1 1 0 3:2 -2