Darko Čeferin je argentinskemu Hrvatu Martinu Šariću ob koncu prvega polčasa tekme Rudar - Celje pokazal rdeči karton. Foto: MMC RTV SLO
Šarić se nikakor ni mogel pomiriti in je odrinil tudi svojega trenerja Slavišo Stojanoviča. Foto: MMC RTV SLO
Oscar Lisandro Sacripanti
Nogometaš Celja Oscar Lisandro Sacripanti je imel sredi prvega polčasa po lepi podaji Rokija Štrausa imenitno priložnost, a s sedmih metrov ni zadel. Foto: MMC RTV SLO
Celjani so se približali vijoličastim
Končno zmaga za Dravo
V Ajdovščini so mreže mirovale
Velikonja novogoriški junak

Ob koncu polčasa sta se sporekla Almir Sulejmanović in Martin Šarić, ki je moral zaradi rdečega kartona na klop, kjer je bil precej bojevit tudi do svojega trenerja Slaviše Stojanoviča. Vseeno je Mik CM Celje dosegel odločilni zadetek: Nejc Pečnik je v 83. minuti izvajal prosti strel, Uroš Korun pa se je prikradel za obrambo domačih in z glavo premagal Bobana Saviča. Mik CM Celje zdaj za vodilnim Mariborom zaostaja šest točk.

Sacripanti najprej nespreten, nato malce premalo natančen
Dvoboj drugo- in tretjeuvrščene ekipe se je končal kar nekoliko presenetljivo, saj so bili Velenjčani spomladi na domačem igrišču zelo prepričljivi. Celjani so bili sredi prvega polčasa blizu uvodnemu zadetku: Oscar Lisandro Sacripanti je imel lepi podaji Rokija Štrausa imenitno priložnost, a s sedmih metrov ni zadel. V 63. minuti je Argentinec z desnico poskusil od daleč in zatresel prečko. Rudar je imel najlepšo priložnost na koncu, ko je bil Luka Prašnikar sam pred Aleksandrom Šeligo, vendar zgrešil celo žogo. Šeliga se je izkazal v 41. minuti, ko je Denis Grbić podal z leve strani, Ozren Perić pa je s šestih metrov sprožil z glavo, a je Šeliga žogo odbil čez prečko.

V Šiški odločil Velikonja
Miran Srebrnič na klopi Hita Gorice ostaja neporažen. Zmago proti Interblocku z 2:1 je zagotovil zadetek Etiena Velikonje v zadnjih sekundah, ko je po slalomu Gorazda Gorinška sam prišel pred Matjaža Rozmana. Velikonja se je tako odkupil za veliki priložnosti, ko je bil v 44. in 79. minuti sam pred Rozmanom, in s 14. golom sezone prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Goričani so s kratkimi in natančnimi podajami prevladovali na sredini igrišča. Uvodni zadetek je dosegel razpoloženi Milan Osterc, ko je zadel po prodoru po levi strani. V 34. minuti je 700 gledalcev v Šiški videlo izenačenje. Mladi Josip Iličič je prejel dolgo podajo in v kazenskem prostoru premagal Mitjo Piriha.

Benko v vratnico, Ipavec mimo vrat
V Ajdovščini ni bilo veliko razburljivih dogodkov, za odtenek podjetnejši pa so bili izbranci Vlada Badžima, ki so imeli najlepšo priložnost v 70. minuti. Leon Panikvar se je preveč poigraval na sredini igrišča, izgubil žogo, kar je gostom omogočilo hiter protinapad. Žoga se je kmalu znašla pri Andražu Kirmu, ki je poslal nizko podajo v sredino, Jože Benko pa je v padcu zadel vratnico.

Nepopularnih 0:0 je bilo tudi v Kopru, ki je Maribor v strelih v okvir vrat prekosil z razmerjem 6:0, vodilna ekipa pa je imela žogo več v svoji posesti, toda Marcos Tavares in Dalibor Volaš nista resneje zapretila. Koper je imel lepo priložnost v 62. minuti, ko je po domiselni akciji strel Saše Božičiča ubranil Marko Pridigar, in v 69. minuti, ko je Patrik Ipavec v kazenskem prostoru streljal iz obrata.

Po več kot pol leta končno zmaga Drave
Drava je vse od 24. septembra čakala na novo zmago, uspelo pa ji je spet proti Nafti. Po zmagi s 4:1 moštvo še upa na obstanek, medtem ko Lendavčani po odličnem jesenskem delu zdaj že šest tekem niso zmagali in so na lestvici šesti. Gostitelji so hitro povedli - Doris Kelenc je v 8. minuti unovčil podajo Boruta Semlerja. Ob polčasu je bilo po avtogolu Marka Drevenška - nesrečno ga je zadela žoga - izenačeno. Na začetku drugega dela so gledalci videli nov avtogol, tokrat je Naftin branilec Damjan Ošlaj, ki pri izbijanju žoge matiral kar svojega vratarja. V končnici so Ptujčani prevladovali, zadela sta še Da Silva z lepim strelom z 20 metrov in po podaji Drevenška Semler.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 28. krog
PRIMORJE - DOMŽALE 0:0
500 gledalcev.

LABOD DRAVA - NAFTA 4:1 (1:1)
700; Kelenc 8., Ošlaj 52./ag, Da Silva 70., Semler 85.; Drevenšek 42./ag

INTERBLOCK - HIT GORICA 1:2 (1:1)
700; Iličič 34.; Osterc 10., Velikonja 93.

LUKA KOPER - MARIBOR 0:0

RUDAR - MIK CM CELJE 0:1 (0:0)
2.500: Korun 83.
RK: Šarič 45./Celje

MARIBOR 28 14 11 3 53:34 53 MIK CM CELJE 28 13 8 7 40:27 47 RUDAR 28 13 4 11 37:30 43 DOMŽALE 28 10 11 7 36:29 41 HIT GORICA 28 12 5 11 46:45 41 NAFTA 28 10 8 10 31:40 38 INTERBLOCK LJ 28 10 7 11 42:39 37 LUKA KOPER 28 6 11 11 29:42 29 PRIMORJE 28 5 12 11 27:41 27 LABOD DRAVA 28 6 5 17 29:43 23