Celticu je do zdaj v 138-letni zgodovini uspelo že trikrat nanizati pet zaporednih naslovov prvaka. Foto: Reuters

Veliko slavje se je začelo po zmagi nad najbližjim zasledovalcem Aberdeenom, ki so ga v nedeljo odpravili s 3:2. Navijači iz Glasgowa so začeli rajati že po uvodnih 20 minutah, v katerih se je dvakrat med strelce vpisal bočni napadalec Patrick Roberts, na začetku drugega polčasa je za 3:0 zadel še Mikael Lustig.

Aberdeen se ni predal brez boja, varovanci Dereka McInnesa so zaostanek z goloma Nialla McGinna in Andrewa Considineja znižali na -1, a jim v zadnje pol ure ni uspelo doseči tako želenega izenačujočega zadetka. Zadnjo pravo priložnost je s strelom z glavo iz neposredne bližine zapravil Shay Logan.

Na prvenstveni lestvici ima Celtic po 36 krogih 83 točk, drugouvrščeni Aberdeen jih ima 12 manj (71), tretjeuvrščeni Hearts jih je zbral 61. Do konca prvenstva sta še dva kroga.