Hunt je Cecha s kolenom zadel v glavo. Čeh je padel v nezavest. Foto: EPA
Nemanja Vidić
Nemanja Vidić je vrnil Manchester v igro. Foto: EPA
Thierry Henry
Thierry Henry je zabil drugi gol za Topničarje in pripravil tretjega Emmanuelu Adebayorju. Foto: EPA

Čeh jo je skupil že v 1. minuti, potem ko je vanj trčil Stephen Hunt. Iz igrišča so ga odnesli na nosilih, kasneje pa so ga preventivno prepeljali v bolnišnico. Cecha je zamenjal Cudicini, ki pa tudi ni imel sreče, saj ga je v sodnikovem podaljšku v zračnem dvoboju zrušil Ibrahim Sonko, tako da je Italijan priletel na hrbet in nezavesten obležal. Cudicinija so tako kot Cecha odpeljali na nosilih, za zadnjih nekaj trenutkov pa je moral v vrata John Terry, saj je Jose Mourinho pred tem opravil vse tri menjave. Italijan je bil že odpuščen iz bolnišnice, medtem ko je Čeh ostal na opazovanju.

Ob vsej smoli tudi sreča za modre
Edini zadetek je sicer padel v 45. minuti, ko je Frank Lampard silovito sprožil s prostega strela, žoga se je odbila od Ivarja Ingimarrssona in presenetila domačega vratarja Hahnemanna. Chelsea je nato ubranil prednost kljub temu, da je v 63. minuti ostal brez pordelega Johna Obija Mikela. Dvajset minut kasneje je bil na strani Readinga izključen tudi Andre Bikey.

"Oba sta v bolnišnici, oba sta bila nokavtirana. Za Petra lahko rečem, da je sreča, da je živ. Zamislite si, kako je, če koleno z veliko hitrostjo trči v glavo. Za mene je bil štart Hunta sramoten. Pričakujem, da bo zveza ustrezno ukrepala ," je bil po tekmi kljub zmagi besen trener Jose Mourinho, ki ga že v sredo v 3. krogu Lige prvakov čaka Barcelona. Priložnost utegne dobiti tretji vratar Portugalec Henrique Hilario.

Manchester dolgo lomil odpor Wigana
Chelsea si vodstvo na lestvici deli z Manchester Unitedom, ki je v gosteh dobil dvoboj z Wiganom. Slednjega je v vodstvo že v 4. minuti popeljal Leighton Baines z izjemnim strelom z okoli 25 metrov. Rdeči vragi so nato potrebovali uro, da so izenačili. Po kotu Ryana Giggsa je nebeško skočil Nemanja Vidić in zabil žogo v mrežo. Malo pozneje je bilo že 2:1. Louis Saha je mojstrsko ustavil podajo Wayna Rooneyja, nato pa efektivno zadel. Izid srečanja je v sodnikovem podaljšku postavil norveški napadalec Ole Gunnar Solskjär, ki je žogo poslal v spodnji levi kot domačih vrat, potem ko je preigral dva domača nogometaša.