Mario Gomez je bil dvakrat na pravem mestu po odbiti žogi Joea Harta. Foto: Reuters
Nejc Skubic
22-letni Nejc Skubic je v dresu romunskega prvaka Otelula iz Galatija debitiral v Ligi prvakov in proti Benfici na zelenici preživel vseh 90 minut. Foto: EPA
Ashley Young
Ashley Young je z glavo preprečil senzacijo na Old Traffordu. Foto: EPA
Alexander Frei
Alexander Frei se s soigralci veseli vodstva Basla s 3:2 v Manchestru. Foto: EPA
Kaka
Real v dvoboju večkratnih evropskih prvakov ni imel večjih težav z Ajaxom. Foto: EPA
Mauro Zarate
Nogometaši Interja so v 1. krogu doma presenetljivo izgubili proti Trabzonsporju. Tri točke v Moskvi jim je zagotovil rezervist Mauro Zarate. Foto: Reuters

Dvakratni strelec v Münchnu je bil v 38. in 45. minuti Mario Gomez. Ob prvem zadetku je po prodoru na levi strani najprej streljal Frank Ribery, odbite žoge po obrambi vratarja Joea Harta ni uspel spraviti v mrežo Thomas Müller, je pa to po novem odbitku storil Gomez.
Vratar gostov je tudi pred drugim zadetkom ustavil poskus Daniela van Buytna z glavo, vendar so bili po odbiti žogi domači napadalci - natančneje Gomez - znova hitrejši od branilcev Cityja. V prve pol ure priložnosti na Allianz Areni ni bilo (sodnik se v spornih situacijah dvakrat ni odločil, da bi pokazal na belo točko v korist gostov), nato so Bavarci dvignili ritem. Vodstvo je v 36. minuti nakazal Bastian Schweinsteiger, ki je s petih metrov meril za las previsoko.
V drugem polčasu so Münchenčani proti bledim tekmecem (trener Roberto Mancini je v 56. minuti namesto Edina Džeka na igrišče poslal Nigela De Jonga) suvereno zadržali prednost dveh zadetkov. To je bila že 10. zaporedna tekma, na kateri Bayern ni prejel gola!
Basel le korak od senzacije v Manchestru
Na Old Traffordu je v 17. minuti kazalo na gladko zmago Manchester Uniteda. Po dveh zadetkih Dannyja Welbecka (obakrat je podal Ryan Giggs) so namreč gostitelji vodili z 2:0. V nadaljevanju je postajal Basel iz minute v minuto bolj nevaren in po četrt ure drugega polčasa ujel trikratne evropske prvake. V 58. minuti je s strelom od vratnice znižal Fabian Frei, bolj izkušeni nogometaš z enakim priimkom - Alexander - pa je dve minuti pozneje izenačil.
15 minut pred koncem je poskrbel še za en šok, ko je z 11-metrovke goste povedel celo v vodstvo. Prekršek nad Marcom Strellerjem je napravil Antonio Valencia. V zadnji minuti je senzacijo preprečil Ashley Young, ki je izid poravnal iz bližine z glavo.
Prerojeni Kaka
Real Madrid je s 3:0 odpravil Ajax. Drugi zadetek je v 41. minuti z roba kazenskega prostora z močnim strelom z levico dosegel prerojeni Kaka, ki je s podajama sodeloval tudi pri golih Cristiana Ronalda (25.) in Karima Benzemaja (49.).
Zarate mož odločitve v Moskvi
Inter je v Moskvi s 3:2 ugnal CSKA. Na stadionu Lužniki je že v 6. minuti je po strelu iz kota Inter popeljal v vodstvo Lucio. V 23. minuti je vodstvo črno-modrih povišal Giampaolo Pazzini po nizkem predložku Juta Nagatoma.
Gostitelji so izid znižali v sodnikovem podaljšku prvega polčasa. S prostega strela je zadel Alan Dzagojev. V 77. minuti je Vagner Love izenačil, a so gostje že dve minuti pozneje odgovorili z novim zadetkom. Za 2:3 je z roba kazenskega prostora z levico mrežo zatresel rezervist Mauro Zarate, ki je v 50. minuti zamenjal poškodovanega Pazzinija.
Tekme v skupinah od E do H bodo v sredo.
Liga prvakov, 2. krog

Skupina A:
BAYERN - MANCHESTER CITY 2:0 (2:0)
Gomez 38., 45.
Bayern: Neuer, Lahm, van Buyten, Boateng, Rafinha, Schweinsteiger, Gustavo, Müller, Ribery (90./Robben), Kroos (83./Timoščuk), Gomez (92./Petersen).
Manchester City: Hart, Clichy , K. Toure , Kompany, Richards, Silva, Y. Toure , Barry (73./Kolarov), Nasri (69./Milner), Džeko (56./De Jong), Agüero .

CSKA MOSKVA - INTER 2:3 (1:2)
Dzagojev 45., Vagner 77.; Lucio 6., Pazzini 23., Zarate 79.

TRABZONSPOR - LILLE 1:1 (0:1)
Colman 75./11-m; Sow 30.

TRABZONSPOR 2 1 1 0 2:1 4 INTER 2 1 0 1 3:3 3 LILLE 2 0 2 0 3:3 2 CSKA MOSKVA 2 0 1 1 4:5 1

Skupina C:

MANCHESTER UNITED - BASEL 3:3 (2:0)
Welbeck 16., 17., Young 90.; F. Frei 58., A. Frei 60., 76./11-m

OTELUL GALATI - BENFICA 0:1 (0:1)
Cesar 40.
Nejc Skubic (Otelul), nekdanji igralec Interblocka, je igral vso tekmo.

BASEL 2 1 1 0 5:4 4 BENFICA 2 1 1 0 2:1 4 MANCHESTER UNITED 2 0 2 0 4:4 2 OTELUL GALATI 2 0 0 2 1:3 0