Ezequiel Lavezzi je zagotovil pomembno zmago PSG-ju. Foto: EPA
Julian Schieber
Julian Schieber je dosegel edini zadetek v Dortmundu. Foto: EPA
Fabio Capello
Tekmo med Milanom in Zenitom si je na San Siru ogledal tudi ruski selektor Fabio Capello. Foto: EPA
Kaka
Veselje Kakaja ob zadetku proti Ajaxu. Foto: EPA
Olympiacos
Olympiacos je bil z 2:1 boljši od Arsenala. Foto: EPA

To tekmovanje si je v skupini C zagotovil Zenit, ki je z 0:1 zmagal na San Siru pri Milanu in končal na tretjem mestu v skupini C pred Anderlechtom. Mož odločitve je bil v 35. minuti Portugalec Danny.
Še nihče od Angležev slabši kot City
V skupini D je tretji ostal Ajax - kljub porazu s 4:1 proti Realu v Madridu. Manchester City je namreč z 1:0 izgubil pri nemškem prvaku Borussii, ki si je že predtem priborila prvo mesto. Edini strelec je bil v 57. minuti Julian Schieber po predložku Jakuba Blaszczykowskega.
Čeprav oslabljeni, so gostitelji tudi sicer prevladovali, Angleže je večkrat z odličnimi obrambami rešil vratar Joe Hart. Varovanci Roberta Mancinija so na šestih tekmah zbrali zgolj tri točke, kar je najslabši izkupiček kakšnega moštva iz Premier lige v 20-letni zgodovini Lige prvakov.
Za PSG sta proti Portu na Parku princev zadela Thiago Silva z glavo in Ezequiel Lavezzi. Argentinec je zmagoviti gol dosegel v 61. minuti s pomočjo napake gostujočega vratarja Heltona.
Dinamo le ubežal neslavnemu rekordu
Na drugi tekmi skupine A je Dinamo Zagreb v 94. minuti ušel temu, da bi izenačil neslavni rekord Anderlechta, ki je pred leti v Ligi prvakov izgubil 12-krat zapored. 11-metrovko je izsilil in z bele točke zadel Ivan Krstanović, tako da se je Dinamo Kijev v zasneženi hrvaški prestolnici moral zadovoljiti samo s točko (1:1).
Domači Dinamo je dosegel sploh prvi zadetek v letošnji Ligi prvakov in se izognil še enemu negativnemu rekordu - izenačitvi dosežkov Deportiva (2004/05) in Maccabija iz Haife (2009/10), ki v skupinskem delu nista zadela niti enkrat. Na Maksimiru se je zbralo 3.663 gledalcev.
Schalke ostal pred Arsenalom
Prvo mesto v skupini B je že z neodločenim izidom v Montpellierju zadržal Schalke (1:1), saj je Arsenal ostal brez točk v Pireju pri Olympiacosu (2:1).
Liga prvakov, 6., zadnji krog, skupina A:
PARIS SG
- PORTO 2:1 (1:1)
Silva 30., Lavezzi 61.; Martinez 33.

DINAMO ZAGREB - DINAMO KIJEV 1:1 (0:1)
Krstanović 94./11-m; Jarmolenko 45.
Tekma je bila v 10. minuti za približno deset minut prekinjena, ker se je na igrišču zaradi snega slabo videlo črte.

PARIS SG * 6 5 0 1 14:3 15
PORTO * 6 4 1 1 10:4 13 DINAMO KIJEV 6 1 2 3 6:10 5 DINAMO ZAGREB 6 0 1 5 1:14 1

Skupina B:
OLYMPIACOS - ARSENAL 2:1 (0:1)
Maniatis 64., Mitroglou 73.; Rosicky 38.

MONTPELLIER - SCHALKE 1:1 (0:0)
Herrera 60.; Höwedes 56.

SCHALKE * 6 3 3 0 10:6 12 ARSENAL * 6 3 1 2 10:8 10 OLYMPIACOS 6 3 0 3 9:9 9 MONTPELLIER 6 0 2 4 6:12 2

Skupina C:
MILAN - ZENIT 0:1 (0:1)
Danny 35.

MALAGA - ANDERLECHT 2:2 (1:0)
Duda 45., 61.; Jovanović 50., Mbokani 89.

MALAGA * 6 3 3 0 12:5 12
MILAN * 6 2 2 2 7:6 8
ZENIT 6 2 1 3 6:9 7
ANDERLECHT 6 1 2 3 4:9 5

Skupina D:
REAL MADRID - AJAX 4:1 (2:0)
Ronaldo 13., Callejon 28., 88., Kaka 49.; Boerrigter 59.

BORUSSIA (D) - MANCHESTER CITY 1:0 (0:0)
Schieber 57.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Kirch ( 88./Bittencourt), Hummels, Felipe Santana, Schmelzer, Grosskreutz, Gündogan, Leitner, Reus ( 46./Blaszczykowski), Perišić, Schieber ( 77./Lewandowski).

Manchester City: Hart, Maicon, Kompany, Lescott, Nastasić, Barry, Javi Garcia, Nasri ( 69./Zabaleta), Tevez, Sinclair ( 57./Agüero), Džeko ( 65./Balotelli).

Sodnik: Milorad Mazić (Srbija)

BORUSSIA (D) * 6 4 2 0 11:5 14 REAL MADRID * 6 3 2 1 15:9 11 AJAX AMSTERDAM 6 1 1 4 8:16 4 MANCHESTER CITY 6 0 3 3 7:11 3 * - v osmini finala