Manchester City je šestič postal angleški prvak in četrtič, odkar igra na Etihadu. Foto: Reuters

Čeprav so se varovanci Pepa Guardiole znašli v neugodnem položaju, ko je v 27. minuti po predložku iz kota ob bližnji vratnici z glavo gostitelje v vodstvo popeljal Glenn Murray, so hitro našli izenačujoči zadetek.

Glen Murray je šokiral City z zadetkom za 1:0. Foto: Reuters

Pravzaprav so navijači domače ekipe rajali le nekaj deset sekund, ko je na drugi strani zelenice mrežo zatresel vselej nevarni Sergio Agüero. Do polčasa je gostom že uspel preobrat, po Mahrezovem predložku iz kota je popolnoma neovirano do strela z glavo prišel Aymeric Laporte in zadel za 1:2.

Tudi Mahrez in Gündogan med strelci
V nadaljevanju so gostujoči nogometaši zavladali na sredini igrišča, nadzirali so potek tekme, svoje navijače so s tretjim zadetkom razveselili po dobri uri igre. Natančneje v 63. minuti, ko si je prostor za strel sijajno pripravil Rijad Mahrez, nato pa neubranljivo sprožil v levi kot nemočnega vratarja Mathewa Ryana. Končni izid je z natančno odmerjenim prostim strelom postavil Ilkay Gündogan.

Sergio Agüero je ekspresno izenačil in tako začel preobrat svoje ekipe za angleški naslov. Foto: Reuters
Od leta 2008/09 je Pep Guardiola s tremi različnimi klubi osvojil osem naslovov državnega prvaka. V sezoni 2012/13 ni vodil nobenega kluba. Foto: Reuters

Izjemen niz zmag za šesti naslov
City je tako v sezoni, kjer je imel za edinega tekmeca le Liverpool, za pičlo točko osvojil naslov angleškega prvaka. Ključ do uspeha so bili spodrsljaji rdečih in neverjeten niz rezultatov v zaključku sezone, ko je Guardiolova ekipa nanizala kar 14 zaporednih prvenstvenih zmag. To je za mestnega tekmeca rdečih vragov sicer šesti naslov angleških prvakov, pred tem je slavil v sezonah 1936/37, 1967/68, 2011/12, 2013/14, 2017/18 - in letos.

Liverpoolovi navijači so pred in na Anfieldu pripravili izjemno vzdušje. Foto: Reuters
Sadio Mane se je z dvema zadetkoma proti Wolverhamptonu na vrhu strelcev Premier lige izenačil s soigralcem Mohamedom Salahom in Arsenalovim napadalcem Pierrom-Emerickom Aubameyangom. Vsi so v letošnji sezoni zabili po 22 golov. Foto: Reuters

Za Liverpool tolažba finale Lige prvakov
Nogometaši Liverpoola so upali na čudež v Brightonu, a kaj hitro je postalo jasno, da bodo prvenstvo končali kot podprvaki. Svojo nalogo so sicer opravili z odliko, na nabito polnem Anfieldu so z 2:0 ugnali Wolverhampton, oba zadetka je dosegel Sadio Mane. Prvega v 17. minuti, ko je po nizkem predložku Trenta Alexandra-Arnolda zadel s petih metrov, drugega v 82. minuti, ko je po vnovičnem Alexander-Arnoldovem predložku s petih metrov zadel z glavo. Zmaga v sklepnem krogu angleškega prvenstva ni bila dovolj za naslov, Liverpoolčani bodo tolažbo morali poiskati v finalu Lige prvakov, kjer jih 1. junija v Madridu čaka obračun s Tottenhamom.

Ole Gunnar Solskjaer je po porazu Manchester Uniteda proti Liverpoolu v klub prišel kot rešitelj. Njegovi varovanci so nanizali nekaj odličnih rezultatov, a zaključek sezone je za pozabo. Na zadnjih šestih tekmah v vseh tekmovanjih rdeči vragi niso okusili zmage, kar štirikrat so izgubili - nazadnje na Old Traffordu proti Cardiff Cityju (0:2). Foto: Reuters

Angleško prvenstvo, 38., zadnji krog:

BRIGHTON - MANCHESTER CITY 1:4 (1:2)
Murray 27.; Agüero 28., Laporte 38., Mahrez 64., Gündogan 72.

Brighton & Hove Albion: Ryan, Bruno (84./Montoya), Duffy, Dunk, Bernardo, Gross, Bissouma, Kayal, Jakanbakhsh (68./Locadia), Murray (68./Andone), Konckaert.

Man City: Ederson, Walker (88./Danilo), Kompany (86./Otamendi), Laporte, Zinčenko, D. Silva (78./De Bruyne), Gündogan, B. Silva, Mahrez, Agüero, Sterling.

Sodnik: Michael Oliver

Pierre-Emerick Aubameyang se je z dvema goloma v Burnleyju izenačil na vrhu lestvice najboljših strelcev Premier lige s Salahom in Manejem. Foto: Reuters
Nogometaši Tottenhama, finalisti letošnje Lige prvakov, so z neodločenim izidom proti Evertonu (2:2) sklenili letošnjo sezono v Premier ligi. Foto: Reuters

LIVERPOOL - WOLVERHAMPTON 2:0 (1:0)
Mane 17., 82.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson (84./Gomez), Henderson, Fabinho, Wijnaldum (88./Oxlade-Chamberlain), Salah, Mane, Origi (64./Milner).

Wolverhampton Wanderers: Patricio, Bennett, Coady, Boly, Doherty (80./Traore), Dendoncker, Neves, Moutinho (84./Gibbs-White), Castro (84./Vinagre), Jimenez, Jota.

Sodnik: Martin Atkinson

BURNLEY - ARSENAL 1:3 (0:0)
Barnes 65.; Aubameyang 52., 63., Nketiah 94.

CRYSTAL PALACE - BOURNEMOUTH 5:3 (3:1)
Batshuayi 24., 32., Simpson 37./ag, van Aanholt 65., Townsend 80.; Lerma 45., Ibe 56., King 73.

FULHAM - NEWCASTLE 0:4 (0:2)
Shelvey 9., Perez 11., Schar 61., Rondon 90.