Kingsley Coman in Robert Lewandowski sta zrežirala 20. zmago Bayerna v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Julian Draxler
Julian Draxler je imel najlepšo priložnost za Wolfsburg. Foto: Reuters
Pierre-Emerick Aubameyang in Henrik Mhitarjan
Pierre-Emerick Aubameyang in Henrik Mhitarjan sta zrežirala preobrat v zadnjih desetih minutah. Foto: EPA
Vedad Ibišević
Vedad Ibišević je Herthi zagotovil zmago v Kölnu. Foto: EPA

Volkovi so zelo blizu četrtfinala Lige prvakov po zmagi v Gentu (2:3), Bavarci pa se bodo morali še zelo potruditi po remiju proti Juventusu (2:2). Pep Guardiola je tokrat v začetno postavo uvrstil Xabija Alonsa in Kingsleyja Comana.

Wolfsburg nevaren v prvem delu
Bayern je po pričakovanju z močnim ritmom pritisnil že od prve minute. V 2. minuti je strel Douglasa Costa pred golovo črto odbil Naldo. Po četrt ure igre so gostitelji vzpostavili ravnotežje, Max Kruse je bil dvakrat nevaren iz protinapada. Tik pred odmorom je Marcel Schäfer z 12 metrov za las meril mimo vrat.

Dva zadetka Bavarcev sporno razveljavljena
Thomas Müller je v 54. minuti po podaji Comana prišel sam pred vratarja Koena Casteelsa, a je podal v sredino do Roberta Lewandowskega. Poljak je potisnil žogo v prazno mrežo. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je zmotil. Tudi devet minut pozneje so sodniki razveljavili zadetek Bayerna, Franck Ribery je še pravočasno podal pred vrata, a je stranski sodnik pokazala, da mu je žoga ušla v avt, v nadaljevanju akcije pa je Xabi Alonso zatresel mrežo.

Coman na pravem mestu
V 64. minuti je po podaji Kruseja z volejem poskusil Julian Draxler, sijajno je posredoval Manuel Neuer. Dve minuti zatem je Ribery potegnil tri branilce s seboj, žoga je prišla do Lewandowskega, ki je streljal z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila in prišla naravnost do Comana, ki je s sedmih metrov z desnico zatresel mrežo.

Lewandowski dosegel že 23. zadetek
V 74. minuti je Coman pobegnil po desni strani in podal v kazenski prostor, kjer je Ribery s prsmi podal do Lewandowskega. Najboljši strelec Bundeslige je z 12 metrov z desno nogo postavil končni izid in se veselil 23. zadetka v letošnji sezoni. Wolfsburg je skušal v zaključku tekme znižati, najlepšo priložnost je imel Kruse sedem minut pred koncem, a se je z novo parado izkazal sijajni Neuer.

Borussia z igralcem več do preobrata
Naslednjo soboto bo derbi med Borussio in Bayernom v Dortmundu. Črno-rumeni so se precej namučili s Hoffenheimom, v zadnjih desetih minutah pa zadeli trikrat (3:1). Gostje so povedli v 25. minuti, ko je bil z bližine natačen Sebastian Rudy. Ključni trenutek se je zgodil v 58. minuti, ko je kapetan Hoffenheima podrl Pierra Emericka Aubameyanga. Sodnik Peter Sippel se je kar malce presenetljivo odločil za neposredni rdeči karton.

Pritisk Borussie se je stopnjeval in obrodil sadove v 80. minuti, klo je po podaji Ilkaya Gündogana z levico izenačil Hernik Mhitarjan. Pet minut zatem je rezervist Adrian Ramos z glavo poslal žogo pod prečko po podaji Lukasza Piszczeka. Končni izid je postavil Aubameyang v sodnikovem dodatku po protinapadu.

Hannover ostaja med živimi
Napeto bo tudi v boju za obstanek, kjer je Stuttgart presenetljivo izgubil proti Hannovru (1:2). Gostje so se veselili prve zmage po osmih zaporednih porazih, trener Thomas Schaaf je dosegel prvo zmago na klopi severnjakov. Junak je bil branilec Christian Schulz, ki je prispeval oba zadetka, odločilnega osem minut pred koncem.

Pizarro rešil točko v Bremnu
Werder ostaja na 16. mestu, potem ko je doma komaj izvlekel točko proti Darmstadtu (2:2). Veteran Claudio Pizarro je z glavo poravnal izid v 89. minuti po podaji Zlatka Junuzovića iz kota.