Odločilni zadetek na stadionu Etihad je zabil Brazilec Willian, ki se je s črnim trakom spomnil na tragično umrle člane brazilske nogometne ekipe Chapecoense. Foto: Reuters
Diego Costa
Eden izmed najboljših igralcev Chelseaja je bil Diego Costa, ki je dosegel prvi gol in podal pri drugem. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sodnik Anthony Taylor je Sergiu Agüero upravičeno pokazal rdeči karton. Foto: Reuters
Fernandinho
V prerivanju po grobem prekršku Agüera so živci najbolj popustili Fernandinhu, ki je Cesca Fabregasa grabil za vrat. Foto: Reuters

Varovanci Antonija Conteja so v prvem polčasu pobudo prepustili domačim, ki so povedli v 45. minuti. Jesus Navas je poslal predložek z desne strani v kazenski prostor, kjer je Gary Cahill žogo "velemojstrsko" poslal za hrbet svojega vratarja Thibauta Courtoisa.

De Bruyne imel na nogi 2:0
V 56. minuti bi Kevin De Bruyne že lahko odločil zmagovalca, a je po predložku Navasa z desne strani z nekaj metrov stresel le prečko. Belgijec je zapravil izjemno priložnost. In kdor ne da, dobi.

Gola Coste in Williana za preobrat
Kazen je prišla kmalu, saj je Chelsea v 60. minuti izenačil. Cesc Fabregas, igral je prvič po septembru, je z izjemno podajo čez pol igrišča našel Diega Costo, ki je najprej preigral Nicolasa Otamendija, nato pa s strelom po tleh matiral še Claudia Brava. Deset minut pozneje (70.) so "modri" povedli. Bliskovit protinapad Coste je zaključil Willian, ki je žogo z diagonalnim strelom po tleh poslal mimo Brava.

Hazard postavil piko na i
Usodo gostov je v 90. minuti zapečatil Eden Hazard. Tokrat je čez polovico igrišča podal Marcos Alonso, Hazard je sprejel žogo, nato prešprintal Aleksandra Kolarova in zabil žogo še mimo Brava.

Rdeča kartona za Agüera in Luiza
V 95. minuti je Sergio Agüero s podplatom grobo štartal na Davida Luiza, kar je povzročilo vsesplošno prerivanje. Agüero je prejel rdeči karton, poleg njega pa še Fernandinho, ki je najbolj izgubil živce.

Jalova premoč Manchester Cityja
Še končna statistika. Posest žoge 61:39, streli 14:10 in streli v okvir vrat 5:4 - vse v korist sinjemodrih, kar pa je seveda le slaba tolažba.