Vezist Juventusa Arthuro Vidal je dosegel dva zadetka. Foto: Reuters

Bolivijci so do prve zmaga na Copi Americe po letu 1997 prišli predvsem po zaslugi prvega polčasa, ki so ga dobili s 3:0. Prvi se je med strelce vpisal kapetan Ronald Raldes, za njim Martin Smedberg-Dalence, za 3:0 pa je ob koncu polčasa zadel Marcelo Martins. Enner Valencia je znižal izid po treh minutah drugega polčasa, končni izid pa je v 81. minuti postavil Miler Bolanos.

Mehičani so v Santiagu povedli z zadetkom Vicenta Vuosa, a je že v naslednji minuti izenačil Arthuro Vidal. Drugo prednost gostom je v 29. minuti priigral Raul Jimenez, vendar je pred koncem prvega dela spet izenačil Eduardo Vargas. Po desetih minutah drugega polčasa je 45.000 navijačev razveselil Vidal, ki je izkoristil najstrožjo kazen. Le enajst minut pozneje je izenačil Vuoso.

Čilenci so imeli premoč in veliko prednost v posesti žoge (69:31), toda Mehičani so odbili vse napade. Gostiteljem so zaradi prepovedanega položaja razveljavili dva zadetka.