Papiss Cisse je z dvema zadetkoma pokopal nemotivirani Liverpool. Rdeči so sicer mnenja, da bi moral Atkinson med tekmo dosoditi 11-metrovko v njihovo korist, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Michael Williamson, prepričani pa so tudi, da je bil drugi zadetek dosežen iz prepovedanega položaja. Foto: Reuters
Jose Reina
Jose Reina je zaradi udarca s čelom v 83. minuti prejel rdeči karton, takole pa je svoj dres predal bočnemu branilcu Joseju Enriqueju, ki je bil zaradi vseh porabljenih menjav primoran stopiti med vratnicama. Foto: Reuters
Mario Balotelli in Aleksander Kolarev med prepirom na tekmi Manchester Cityja
V trenutku, ko je Cityju še zelo slabo kazalo sta se sporekla soigralca Balotelli in Kolarev, nato pa sta v razmaku dveh minut zrežirala izenačenje na 3:3. Foto: Reuters
Samba Diakite in Mark Hughes (QPR)
QPR se ogorčeno bori za obstanek v Premier ligi in jo je dobro zagodel Arsenalu. Lahko podobno zgodbo spiše tudi Blackburn, ki je zdaj zaseda 17. mesto? Foto: Reuters
Stiljan Petrov (Aston Villa)
"Popolnoma sem izgubil energijo in to je zame nenavadno," je dejal Stiljan Petrov, ki je po porazu Aston Ville proti Arsenalu dobil vročino, zdravniški pregled pa je razkril, da ima levkemijo. Foto: EPA
Branislav Ivanović (Chelsea)
Srbski branilec Chelsea Branislav Ivanović se je ob kotih dvakrat izmuznil obrambi Aston Ville in zabil prva dva gola v letošnjem prvenstvu. Foto: EPA
Rafael van der Vaart
Rafael van der Vaart in Emmanuel Adebayor sta se na tekmi s Swanseajem vpisala med strelce in 'ostrogam' pomagala do nove zmage. Foto: Reuters

Oba zadetka je dosegla januarska okrepitev Papiss Cisse. Liverpoolčani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, a so bili pred vrati sila neučinkoviti, najlepšo priložnost pa je v 10. minuti zapravil Andy Carroll, ki je že premagal domačega vratarja Tima Krula in bi moral žogo le še potisniti v mrežo, a je raje teatralno padel in želel izsiliti prekršek za najstrožjo kazen. Glavni sodnik Martin Atkinson je prebral njegovo namero in ga kaznoval z rumenim kartonom.

Nespametni Reina predčasno pod prho
Sramota je bila popolna, ko je bil v 83. minuti po lastni neumnosti izključen Jose Reina, tako da je moral med obe vratnici, zaradi tega, ker so gostje porabili že vse tri menjave, stopiti branilec Jose Enrique. Do konca srečanje se izid na veselje šokiranih gostujočih navijačev, ni več spremenil. Kot kaže 5-kratni evropski prvaki v domačem prvenstvu nimajo več nobenega motiva, tekme izgubljajo kot po tekočem traku in so z mislimi zagotovo že pri polfinalnem obračunu FA-pokala proti mestnemu tekmecu Evertonu, s katerim se bodo na Wembleyju udarili 14. aprila.

United še povečal prednost
Manchester City je s poznima goloma sicer prišel do točke proti Sunderlandu, a remi 3:3 je predvsem voda na mlin vodilnega Manchester Uniteda. Rdeči vragi so v ponedeljek z zmago v Blackburnu (0:2)povečali prednost že na pet točk.

Prekinjen niz 15 domačih prvenstvenih zmag
"Črne mačke" so do 85. minute gostovanja pri "državljanih" vodile s 3:1, a je drugo moštvo Premier lige izenačilo v dveh minutah. Najprej je "iz nič" zadel Mario Balotelli, minuto zatem pa je s strelom z daleč izenačil Aleksander Kolarov. Glede na prikazano je bila točka uspeha za Manchester City, ki prvič po 15 prvenstvenih tekmah na domačem stadionu ni osvojil vseh treh točk.

Junaka Sunderlanda sta bila dva Skandinavca: Šved Sebastian Larsson je zadel dvakrat, Danec Niklas Bendtner pa enkrat. Prvi gol za gostitelje, s katerim so izenačili na 1:1 je z enajstmetrovke prispeval Balotelli.

QPR presenetil tretji Arsenal
Queens Park Rangers
, ki se bori za obstanek, je prekinil niz sedmih zmag tretjeuvrščenega Arsenala (2:1). Zmagoviti gol v 2. polčasu je zabil Samba Diakite, ki je izkoristil povratno podajo Jamieja Mackia.

Ivanović dvakrat po kotu
Chelsea
je na gostovanju pri Aston Villi, ki je igrala pod vtisom novice o bolezni kapetana Stiljana Petrova, še četrt ure pred koncem tekme vodila z 2:0. Sledila sta dva hitra gola Birminghamčanov, a je nato sledil odgovor Branislava Ivanovića, ki je še drugič na tekmi zadel po podaji iz kota. V sodnikovem podaljšku je sledil še gol Fernanda Torresa, ki je v Premier ligi dosegel prvi gol 1.035 minutah strelske suše.

Petrov zaradi bolezni končal kariero
Bolgarski nogometaš Stilijan Petrov je sporočil, da je zaradi levkemije končal nogometno kariero. "Nič več nogometa, to je konec. Začenjam borbo za življenje in boril se bom," je v telefonskem intervjuju za bolgarski časopis Tema Sport sporočil kapetan Aston Ville.

Petrov je svojo profesionalno pot začel v CSKA Sofiji leta 1996, za reprezentanco Bolgarije pa je odigral več kot 100 tekem. Aston Villi se je pridružil leta 2006, po tem, ko je sedem let igral za škotski Celtic.