Herberta Fandla je napadel razjarjeni navijač. Foto: Reuters
Franck Ribery in Nicolas Anelka
Franck Ribery in Nicolas Anelka sta prinesla zmago Franciji. Foto: Reuters
Fillipo Inzaghi
Fillipo Inzaghi rešuje Milan (dvakrat je zadel v finalu Lige prvakov) in Italijansko reprezentanco. Foto: Reuters
Kvalifikacije za EP 2008
BiH je Turkom v Sarajevu pokvarila načrte. Foto: Reuters
Helder Postiga
Veselje Portugalcev ob zmagovitem zadetku Helderja Postige v Belgiji. Foto: Reuters
Romuni odčitali lekcijo Slovencem

V Köbenhavnu so gostovali Švedi, ki so do 26. minute prerešetali mrežo gostiteljev. Po dveh zadetkih Johana Elmanderja in golu Pettra Hanssona je na semaforju pisalo 0:3. A Danci so se pobrali in rezultat 14 minut pred koncem srečanja izenačili.

Prava drama se je začela odvijati šele minuto pred koncem srečanja. Takrat je nemški sodnik Herbert Fandel izključil domačega igralca Christiana Poulsena in hkrati dosodil enajstmetrovko v korist Švedske. To je tako razburilo enega izmed domačih navijačev, da je pred izvajanjem enajstmetrovke pritekel na igrišče in fizično obračunal s sodnikom, ki je med drugim sodil tudi finale Lige prvakov med Milanom in Liverpoolom. Tekma je bila prekinjena, končno odločitev pa bo sprejela disciplinska komisija.

Kakor koli že, danski mediji so se že sprijaznili z usodo in kar na svojo roko objavili, da so Švedi tekmo zaradi incidenta dobili z rezultatom 3:0.

Šov novega francoskega zvezdnika
Franck Ribery in Nicolas Anelka sta z zadetkoma v 54. in 71. minuti Franciji prinesla zlata vredno zmago proti Ukrajini. Francozi po zmagi nad velikimi konkurenti v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo leta 2008 ostajajo na vrhu lestvice skupine B. Galski petelini so imeli po zaslugi premoči v zvezni vrsti, kjer je blestel 19-letni Samir Nasri. Nasri - igralec Marseilla, ki so ga letos izbrali za najboljšega mladega igralca, je svojim soigralcem pripravil kar nekaj priložnosti, a ga napadalci v prvem delu niso "poslušali".

Domačim se je odprlo v drugem delu, ko je Claude Makelele prebil obrambni zid gostov, podal do Francka Riberyja, ki je preigral vratarja in žogo poslal za njegov hrbet. Štirinajst minut pozeje je končni izid srečanja z izvrstnim volejem postavil Nicolas Anelka.

Ferci namučili Italijane
V skupini s Francozi se merijo Italijani, ki so gostovali na Ferskih otokih, kjer so se opekli že mnogi favoriti, tudi Slovenci. Svetovni prvaki so imeli z "ribiči" kar nekaj težav in le Fillipu Inzaghiju, ki je dosegel dva zadetka, se lahko zahvalijo, da domov neseje vse tri točke.

BiH z vrha sklatil Turčijo
Tudi v Sarajevu si bodo zapomnili 89. minuto. Takrat je rezervist Adnan Čustović, ki je v igro vstopil v 82. minuti, z golom z glavo domačim zagotovil pomembno zmago proti do tega kroga vodilnemu moštvu skupine C, Turčiji. BiH je dvakrat zaostajal, a obakrat izenačil, na lestvici pa za drugim mestom, ki še vodi na EP v Avstriji in Švici, zaostaja le tri točke.

Šest zadetkov v 22 minutah
Nemci so se še enkrat več znesli nad San Marinom. Na prvi tekmi je bilo 13:0, tokrat pa "le" 6:0. Vsi zadetki so bili doseženi od 45. do 67. minute.

Skupina A:
BELGIJA - PORTUGALSKA 1:2 (0:1)
Fellaini 55.; Nani 43., Postiga 64.
KAZAHSTAN - ARMENIJA 1:2 (0:2)
Baltiev 88./11-m; Arzumanjan 31., Hovsepjan 39./11-m
AZERBAJDŽAN - POLJSKA 1:3 (1:0)
Subašič 5.; Smolarek 63., Krzynowek 66., 90.

BiH - TURČIJA 3:2 (2:2)
Muslimović 27., Džeko 45., Čustović 89.; Sukur 13., Sariogly 39.
NORVEŠKA - MALTA 4:0 (1:0)
Hästad 31., Helstad 73., Iversen 79., Riise 90.

NEMČIJA - SAN MARINO 6:0 (1:0)
Kuranyi 45., Jansen 53., Frings 54./11-m, Gomez 63., 65., Fritz 67.

DANSKA - ŠVEDSKA * 3:3 (1:3)
Agger 34., Tomasson 62., Andreasen 76.; Elmander 7., 26., Hansson 23.
RK: Poulsen 90./Danska
* - tekma je bila prekinjena v zadnji minuti, ker je na igrišče pritekel gledalec in napadel sodnika.

SEVERNA IRSKA     6  4 1 1  10:7  13
ŠPANIJA           6  4 0 2  11:6  12
ŠVEDSKA           5  4 0 1   9:4  12
DANSKA            4  2 1 1   7:2   7
ISLANDIJA         6  1 1 4   5:10  4
LIECHTENSTEIN     6  1 1 4   4:16  4
LATVIJA           5  1 0 4   4:5   3