Bochumov trener Dariusz Wosz, ki je prevzel vodenje moštva v zadnjih dveh krogih, se je lahko le nemočno prijel za glavo, ko je videl, kaj se dogaja na igrišču. Foto: EPA
Hannover
Hannover je povedel že v 9. minuti. Foto: EPA
Bochumovi navijači
Bochumovi navijači so se težko sprijaznili s selitvijo v drugo ligo, kjer je klub nazadnje igral v sezoni 2005/06. Foto: Reuters
Bayern
Bayern je že 22. nemški prvak. Foto: Reuters
Jens Lehmann
Jens Lehmann se je v dresu Stuttgarta, ki se je uvrstil v Evropsko ligo, poslovil od aktivnega igranja nogometa. Foto: Reuters

Pred domačimi gledalci je Bochum gostil neposrednega tekmeca Hannover in visoko izgubil z 0:3. Dedič je tekmo začel na klopi in že do 45. minute videl vse tri zadetke v mreži belo-modrih. V 9. minuti jo je z volejem načel Arnold Bruggink, v 23. minuti je na 2:0 z roba kazenskega prostora povišal Mike Hanke, tik pred odmorom pa je vse upe gostiteljev s strelom s 13 metrov v daljši kot pokopal Sergio Pinto.

12 tekem brez zmage
Dedič je v 61. minuti le dočakal vstop na zelenico. Sedem minut pred koncem je imel lepo priložnost za znižanje izida, a je njegov strel z 10 metrov vratar Florian Fromlowitz lepo ubranil. Hannover je sicer v vsej sezoni prejel 67 golov in ima najslabšo obrambo v ligi. Za Bochum je bilo usodnih zadnjih 12 krogov, v katerih ni niti enkrat zmagal, doživel pa devet porazov.

Novakoviču samo 15 minut
Dodatne kvalifikacije proti Augsburgu, tretjeuvrščeni ekipi druge lige, si je z zmago z 1:0 proti Kölnu priigral Nürnberg. Mišo Brečko je pri gostih igral vso tekmo, Milivoje Novakovič pa od 76. minute. "Nova" naj bi imel manjše težave z adduktorjem. Lukasa Podolskega zaradi poškodbe stegna sploh ni bilo v ekipi.
Slavje Bayerna v prestolnici
Bayern je naslov prvaka potrdil z zmago s 3:1 na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Herthi. V zadnjih 20 minutah je tri točke Bavarcem z dvema zadetkoma priboril Arjen Robben, že v prvem polčasu pa je zadel Ivica Olić. Nizozemec Mark van Bommel je postal prvi tujec v zgodovini Bayerna, ki je kot kapetan dvignil pokal. Na olimpijskem stadionu v Berlinu se je zbralo 75.000 gledalcev.