Rene Mihelič je postavil končni izid. Foto: Marko Madžarac
Rajko Rep
Rajko Rep je imel dve lepi priložnosti. Foto: MMC RTV SLO
Delitev točk med Mariborom in Celjem

Pred vsega 700 gledalci v Ljudskem vrtu so povedli gostje. Anej Lovrečič je v 17. minuti izvedel prosti strel z leve strani, žoga je v kazenskem prostoru oplazila Aleša Majerja in končala za hrbtom Marka Raniloviča. V 30. minuti je imel Marcos Tavares lepo priložnost za izenačenje, a je z desne strani meril mimo vrat.

Roko videl le sodnik Mertik
V 2. polčasu je Maribor pritiskal za izenačenje, medtem ko so Celjani prežali na protinapade. V enem od njih je imel Rajko Rep priložnost za 2:0, vendar je njegov lob zletel mimo vrat. Domači so izenačili v 77. minuti, potem ko je sodnik Bojan Mertik videl igranje Danijela Breziča z roko. Počasni posnetek je pokazal, da roke ni bilo. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Rene Mihelič.

Zadnjih 10 minut je postreglo s priložnostmi na obeh straneh. Po strelu Vita Pluta z osmih metrov se je izkazal Amel Mujčinovič, malo kasneje pa je Marko Ranilovič preprečil veselje Repu.