Clint Dempsey je dosegel vse tri ameriške zadetke. Foto: Reuters

so odpravili še Haiti (1:0) in se že prebili med najboljših osem.

Američani, ki branijo naslov, so slavili po zaslugi Clinta Dempseyja, ki je v 47. minuti zadel za drugo zmago svoje reprezentance in četrtfinale. To je bil Dempseyjev tretji gol na letošnjem zlatem pokalu, saj je bil tudi strelec obeh ameriških zadetkov na prvi tekmi.

Na prvenstvu Severne in Srednje Amerike ter Karibov je bila v skupini A odigrana še tekma med Hondurasom in Panamo, ki se je končala z 1:1. Panama, ki je pred dvema letoma igrala v finalu, je povedla v 20. minuti, ko je zadel Luis Tejada. Honduras je do točke prišel v 81. minuti, ko se je med strelce vpisal Andy Najar. Panama ima po dveh tekmah dve točki, Honduras eno, z remijem se je izognil dvema porazoma zapored, kar se mu je na zlatem pokalu nazadnje zgodilo leta 1998.