Rabiu Afolabi je načel mrežo Lazia. Foto: EPA
Georgios Samaras
Georgios Samaras je v 22. minuti zatresel mrežo Hapoela. Foto: EPA
Salzburg še petič zmagal

Belgijci so bili precej boljši v prvem polčasu, a je Zagrebčane reševal sijajni vratar Tomo Butina. V 57. minuti je po lepi podaji Ivana Tomečaka srečanje odločil Čeh Miroslav Slepička. Gostitelji so ob koncu jalovo pritiskali. V zadnjem krogu Dinamo gosti odpisano Timisoaro. Ob zmagi potrebuje tudi pomoč Ajaxa, ki bi doma moral premagati Anderlecht. Zagrebčani so bili zaradi razgrajanja navijačev kaznovani z odvzemom treh točk, a jih je Uefa po pritožbi naknadno vrnila.

Enajst ekip že med najboljših 32
Že prej uvrščenim branilcu naslova Šahtarju iz Donecka, Werderju in Galatasarayu so se po današnjih tekmah pridružili Benfica, Everton, Fenerbahče, Salzburg, Villarreal, Hamburger SV, Hapoel in Ajax.

Evertonu je uvrstitev med najboljših 32 zagotovil Dinijar Biljaletdinov, ki je v šesti minuti dosegel edini gol na tekmi v Atenah proti AEK-u. V skupini I je prvo mesto osvojila Benfica, ki je z 2:1 ugnala Bate Borisov.

Salzburg izločil Lazio
V skupini G si je prvo mesto zagotovil Salzburg, ki je dobil vseh pet tekem. Varovanci Huuba Stevensa je z 2:1 premagal Lazio. Pri Avstrijcih sta bila uspešna Rabiu Afolabi in Somen Tchoyi po lepem preigravanju na desni strani, pri Rimljanih pa je zadel Pasquale Foggia. Lazio je izpadel iz tekmovanja, saj je Villarreal v gosteh odpravil Levski (0:2). Za Špance sta zadela Giuseppe Rossi in Marcos Senna.

Fenerbahče je v gosteh z 1:0 premagal Twente Enschede, edini strelec na tekmi pa je bil Diego Lugano. Kljub porazu Nizozemci ostajajo favoriti v boju za drugo mesto, ki še vodi naprej. Pred zadnjim krogom imajo dve točki prednosti pred Šerifom iz Tiraspola, ki je remiziral s Steauo (1:1). Twente v zadnjem krogu gostuje v Bukarešti, Šerif pa v Carigradu.

HSV vse opravil na začetku drugega polčasa
V Hamburgu so se gostitelji oddolžili Rapidu za grenak poraz na Dunaju (2:0). Marcell Jansen je bil v 47. minuti natančen z levico. Šest minut zatem je Marcus Berg izkoristil podajo Guya Demela. Na drugi tekmi te skupine je Celtic doma ugnal Hapoel z 2:0, a to ne bo dovolj za napredovanje.

Vse je še odprto v skupini B. Slavia Praga in Genoa sta se razšli brez golov, Valencia pa je z zadetki Juana Mate in dveh Joaquina odpravila Lille. V zadnjem krogu bo Lille gostil Slavio, Genoa pa Valencio.

Preostalih 12 tekem bo na sporedu v četrtek. Srečanje med Galatasarayjem in Panathinaikosom bo jutri ob 21.00 prenašala TV Slovenija 2.