Ivica Križanac je takole poskušal odvzeti žogo Alessandru Del Pieru. Foto: Reuters
Raul je po podaji Roystona Drentheja z leve strani žogo poslal pod prečko. Foto: Reuters
Miroslav Klose, Luca Toni, Franck Ribery
Miroslav Klose, Luca Toni in Franck Ribery so zrežirali vse tri zadetke. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je neubranljivo zadel z levico. Foto: Reuters
Nicklas Bendtner
Bendtner je ušel gostujoči obrambi. Foto: Reuters
Lisandro
Portov Lisandro je dvakrat v 10 minutah zatresel mrežo Fenerbahčeja. Foto: EPA

Zmagovalec Pokala Uefe Zenit se je doma z Juventusom razšel brez zadetkov, kar ob zmagi madridskega Reala v Minsku (0:1)pomeni, da Ligo prvakov spomladi nadaljujeta italijanski in španski velikan.

Vratnice 2:1 za Juventus
Stara dama je bila na stadionu Petrovicki, kjer se je živo srebro spustilo krepko pod ničlo, v 1. polčasu boljši nasprotnik. Najprej je vratnico z glavo zadel Olof Mellberg, nato pa z nogo še Vincenzo Iaquinta. V nadaljevanju so domači pritisnili in si pripravili dve lepi priložnosti. Prvo je zapravil Portugalec Danny, veselje Pavlu Pogrebnjaku pa je v 66. minuti preprečil okvir vrat. Alessandro Del Piero je v 2. polčasu dvakrat nevarno zapretil, vendar se mreža ni zatresla. "Juventus je ekipa najvišjega ranga, remi je pravičen izid. Smo razočarani, saj bi si po prikazanem v 5 krogih zaslužili več kot le 5 točk," je dejal nizozemski trener Dick Advocaat, ki se bo moral zadovoljiti s Pokalom Uefe.

Polarni mraz Realu ni prišel do živega
Real je zabil gol že v 7. minuti, nato pa brez težav nadziral tekmo. Beloruse je potopil kapetan Raul, ki je dosegel že 64. gol v evropskih tekmovanjih, s čimer se je na vrhu izenačil s Filippom Inzaghijem. Srečanje v Minsku se je igralo pri -20 (!) stopinjah Celzija, kar pa Špance očitno ni prav nič motilo.

Rumeni podmorničarji in rdeči vragi dobili, kar so iskali
Tudi povratni obračun Villarreala in Manchester Uniteda se je končal z 0:0. Remi je bil natanko tisto, kar sta moštvi potrebovali za napredovanje. Bližje zadetku so bili rdeči vragi, za katere je Cristiano Ronaldo v 40. minuti zadel prečko, po strelu Wayna Rooneyja z glavo, pa so domači branilci žogo izbili z golove črte. Zaradi grobega štarta nad Ronaldom je bil v 82. minuti izključen Joan Capdevilla. Aalborg je v drugi tekmi premagal Celtic (2:1) in si priboril Pokal Uefo.

Luca Toni vendarle v polno
Bayern
je Steauo odpravil s 3:0. Izid bi bil lahko še višji v korist Bavarcev. Vsi trije zadetki so bili doseženi z neposredne bližine, potem ko so domači izigrali romunsko obrambo. Dvakrat je zadel Miroslav Klose, enkrat pa Luca Toni, ki je dosegel svoj prvi gol v Ligi prvakov. Lyon je slavil v Firencah (1:2). Za vodstvo z 2:0 sta poskrbela Jean Makoun in Karim Benzema, ki je pretekel pol igrišča, nato pa zadel za vratnico z okoli 20 metrov. Alberto Gilardino je z glavo omilil poraz.

Arsenal preživljal težke trenutke
Arsenal
je proti kijevskemu Dinamu trepetal do 87. minute, ko je Nicklas Bendtner prejel dolgo podajo Cesca Fabregasa, obšel vratarja Dinama in poslal žogo v mrežo. V slabi tekmi so imeli Ukrajinci celo lepše priložnosti, saj je Ismael Bangoura v 1. polčau zadel okvir vrat. Malo pozneje je William Gallas zatresel mrežo, a je bil v ofsajdu. Drugo vstopnico je potrdil Porto z zmago v Carigradu pri Fenerbahčeju (1:2). Portugalski junak je bil z dvema goloma Lisandro.