Jože Benko je zadel z glavo. Foto: MMC RTV SLO
Rok Kronaveter
Rok Kronaveter se po hudi poškodbi počasi vrača med vidnejše akterje slovenske lige. Foto: RTV SLO
Ermin Rakovič
Kapetan Ermin Rakovič ne zna razložiti poraznih predstav ljubljanskega prvoligaša. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki iz Ljubljane in Nove Gorice

Domžalčani so sploh prvič slavili v Novi Gorici. Povsem zasluženo. V 1. polčasu so bili izrazito boljši nasprotnik, saj si domači niso priigrali niti ene priložnosti. Na drugi strani so gostje povedli v 28. minuti, ko je Andraž Kirm lepo našel Jožeta Benka, ki je z 10 metrov z glavo streljal v prečko, od katere se je žoga najprej odbila v vratarja Vasjo Simčiča, od njega pa v gol.

Tudi v nadaljevanju domači niso pokazali veliko. Prvi strel v okvir nasprotnikovih vrat so sprožili šele v 82. minuti, a je poskus Enesa Demiroviča iz prostega strela končal v naročju Dejana Nemca. Končni izid je v 90. minuti postavil Blažo Perutović, ki je izkoristil podajo Tadeja Apatiča in zadel iz bližine.

Bigon še ni prinesel rešitev
Drava
je podaljšala agonijo Interblocka, potem ko je Šiškarje premagala z 2:1. Ljubljančani so odločno začeli prvi polčas in si že na uvodu pripravili nekaj dobrih priložnosti. V 13. minuti je zadel najnevarnejši Interblockovec Dario Zahora. Ob odmoru je bil gostujoči trener Ljubinko Drulović zadovoljen, da je Drava zaostajala samo 1:0. V drugem delu se je razmerje moči povsem obrnilo. Štajerci so prek Marka Drevenška in enajstmetrovke izenačili v 63. minuti. Igor Lazič je pred tem v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Seada Zilića.

Kronaveter potopil "šišensko bando"
V 77. minuti je ljubljanska obramba z Janezom Zavrlom na čelu povsem pozabila na Roka Kronavetra, ki je iz oči v oči ukanil Matjaža Rozmana in Dravi priigral drugo prvenstveno zmago. Interblock kljub trenerski menjavi in najbogatejšem moštvu v PrviLigi še naprej ostaja na zadnjem mestu!

Ob sobotnih dveh neodločenih izidih izstopa prepričljiva zmaga Maribora proti Nafti s 4:1. Igralec srečanja je bil Marcos Tavares.