Vlado Badžim je bil nasmejan po sijajni finalni predstavi njegovih varovancev. Foto: MMC RTV SLO
Zoran Pavlovič
Miran Pavlin
Miran Pavlin je bil izjemen v Lukni, zabil ja kar deset golov. Foto: MMC RTV SLO
Domžalčani ponižali Mariborčane

Varovanci Vlada Badžima so v polfinalu premagali Goričane z 2:1, v finalu pa so zabili kar ducat zadetkov. Vijoličasti so v zadnjih minutah poskusili z igro brez vratarja, a se jim to ni prav nič obrestovalo. Badžim je malonogometni turnir "all star" s Koprčani dobil že lani.

V drugem polčasu razpad sistema pri gostiteljih
Mrežo Marka Raniloviča je že v drugi minuti načel Mitja Zatkovič, ki je bil nato uspešen še v šesti in 17. minuti tekme. Mariborčani so tako ves prvi polčas lovili priključek, a so na odmor vseeno odšli z zaostankom treh golov (2:5). Edino v finalu so nogometaši igrali dvakrat po dvajset minut in nalet Domžalčanov se je v drugem delu le še nadaljeval.

Na začetku drugega polčasa so jesenski prvaki ujeli priključek. Na 3:5 je znižal Džinić, na 4:5 pa Pavlovič. A veselje gostiteljev ni dolgo trajalo. Spet so se razigrali dvakratni slovenski prvaki, ki so le višali prednost. Dvakrat je zadel Vidovič, enkrat Čavušević, končni izid pa je postavil Džoković.

Pavlin tudi v dvorani sijajen
Najboljši vratar tekmovanja je postal Nejc Vidmar (Domžale), prvi strelec turnirja s kar desetimi goli kapetan Olimpije Miran Pavlin, najboljši igralec pa je bil kapetan vijoličastih Zoran Pavlovič.

"Domžale so pokazale, da so najboljša ekipa v malem nogometu, povsem zasluženo so prišle do zmage. Maribor je očitno porabil preveč moči v dvoboju z Olimpijo, vsaj po mojem mnenju bi lahko bil to tudi finale, če bi bil le žreb drugačen. Občinstvo v dvorani je jasno pokazalo, da si želi teh derbijev in mislim, da smo z Olimpijo pokazali kakovostno igro. Tudi ta turnir se je izkazal za lepo tekmovanje in upam, da bo tako tudi v prihodnje," je po tekmovanju povedal prvi strelec turnirja Pavlin.

"Nismo pričakovali takega rezultata, a prav v finalu smo igrali najlepši nogomet. Ob tej visoki finalni zmagi smo vsi presrečni. Menim, da je šlo za dobro kombinacijo nas izkušenih in mladih igralcev, ki so tukaj pokazali svojo kakovost. Povsem so upravičili pričakovanja," pa je po finalu povedal kapetan zmagovalcev.

Pomembnejši večni derbi Mariboru
Na sporedu sta bila kar dva večna derbija v enem dnevu. V 4. krogu skupine A je Olimpija z 2:1 ugnala Maribor, vijoličasti pa so bili v napetem polfinalu boljši po izvajanju kazenskih strelov. Derbija sta minila ob glasnem navijanju, a brez incidentov, tako da številni varnostniki, redarji in policisti niso imeli težav.

Mujčinović si je zlomil ličnico
Nogometni vratar Celja Amel Mujčinović si je na petkovi tekmi malonogometnega turnirja proti Dravi zlomil ličnico, zjutraj pa je bil že operiran v Splošni bolnišnici Celje. "Kost je bila zlomljena na štirih delih," je dejal klubski zdravnik dr. Stevan Đorđević. Mujčinović naj bi po napovedih lahko treniral že čez tri tedne, v vrata pa bo lahko stopil pet tednov pozneje.

Tiganj podpisal za Labod Dravo
Nekdanji slovenski reprezentant Senad Tiganj je podpisal enoinpolletno pogodbo z Dravo. V dresu drugoligaša Aluminija je letos v 7 tekmah dosegel 6 zadetkov.