Dortmundska Borussia je v Hannovru pokazala zastrašujočo učinkovitost. Vodilno moštvo lige je doseglo največ golov (27) in jih hkrati tudi najmanj prejelo (7). Foto: EPA
Slavje igralcev Stuttgarta
Stuttgart je katastrofalno začel sezono, velik žarek upanja pa je posijal na nedeljski tekmi z Werderjem, ki je odšel domov v Bremen s kar pol ducata goli v svoji mreži. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je v odlični formi. Po hat-tricku v sredo v Cluju je zadel tudi na Borussia Parku. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus se je razigral v drugem polčasu. Dosegel je drugi gol za Borussio in podal ze tretjega. Foto: EPA
Papiss Demba Cisse
Papiss Demba Cisse je najzaslužnejši za odlične igre Freiburga. Foto: EPA
Theofanis Gekas
Najboljši strelec Bundeslige Theofanis Gekas (11 golov) je bil usoden tudi za Wolfsburg. Foto: EPA

Dortmund ima po novem porazu Mainza zdaj štiri točke naskoka, z zmago nad Kaiserslauternom pa se je na tretje mesto povzpel Bayer Leverkusen.

Nogometaši Bayerna v Bundesligi ne najdejo prave forme. V Mönchengladbachu so bili precej boljši od Borussie, a so na koncu izvlekli le točko (3:3). Nürnberg je ugnal Köln s 3:1.

Bavarci so v Ligi prvakov že v osmini finala, tudi v nemškem pokalu jim gre vse po načrtih, v prvenstvu pa se poznajo številne poškodbe nosilcev igre in zaostanek za dortmundsko Borussio se nikakor ne zniža.

Zadnjeuvrščena ekipa Bundeslige je začela izjemno. V 5. minuti je Patrick Herrmann z desne strani podal v sredino, nogo je podstavil Danijel Pranjić, žoga je spremenila smer, presenetila Hansa Jörga Butta in v visokem loku končala za njegovim hrbtom. V 11. minuti je izenačil Mario Gomez z glavo po podaji Tonija Kroosa s prostega strela.

Bavarci kar trikrat v okvir vrat
V nadaljevanju so igrali le še varovanci Louisa van Gaala, imeli so 80-odstotno posest žoge, gostitelji so bili razbita vojska, stali so v kazenskem prostoru in imeli ogromno sreče. Bastian Schweinsteiger je z glavo po pol ure stresel okvir vrat, vratar Christofer Heimeroth je obranil strel Gomeza, Kroos pa je odbito žogo poslal v prečko. V 40. minuti je Pranjič z desne strani podal pred vrata, kjer je Schweinsteiger s peto atraktivno poslal žogo v mrežo. Sebastian Schachten je še pred odmorom podrl Hamita Altintopa v kazenskem prostoru, z bele točke pa je "Schweini" zadel le vratnico.

Preobrat po vstopu de Camarga
Trener Borussie Michael Frontzek je na začetku drugega dela v igro poslal napadalca Igorja de Camarga, ki je poživil igro. V 56. minuti je podal do Marca Reusa, ki je sam stekel proti Buttu in ga z desnico matiral. Štiri minute zatem sta oba akterja zamenjala vlogi, de Camargo pa je spretno poslal žogo med nogama Butta v mrežo. Popolna evforija na tribunah Borussie Parka, 54.000 gledalcev ni moglo verjeti svojim očem.

Lahm rešil točko
Bayern je še bolj pritisnil, gostitelji so se panično branili, v 84. minuti pa je Anatolij Timoščuk našel Philippa Lahma, ki je z diagonalnim strelom pod prečko izenačil. Več Bavarcem ni uspelo in težave v Bundesligi se nadaljujejo.

"Nova" podal za gol Geromela
Povsem pri dnu ostaja Köln, ki je v Nürnbergu ostal brez točk. Gostitelji so povedli v 11. minuti, ko je bil z 20 metrov natančen Jens Hegeler. Šest minut zatem je po kotu Milivoje Novakovič podaljšal žogo z glavo pred vrata, kjer je Pedro Geromel podstavil levico in izenačil. Ilkay Gündogan je z glavo v zaključku prvega dela poskrbel za novo vodstvo Nürnberga.

V 48. minuti je Lukas Podolski s kota našel Novakoviča, ki je streljal z glavo, a se je s parado izkazal Raphael Schäfer. V zadnji minuti je Nürnberg izvedel hiter protinapad, zmago pa je potrdil Julian Schieber.

Se pravljica Mainza končuje?
Počasi popušča tudi presenečenje sezone Mainz. Freiburg je varovance Thomasa Tuchla premagal z 1:0, odločil je Papiss Demba Cisse v 64. minuti z enajstih metrov. To je bil že njegov deveti zadetek v letošnji sezoni.

11. krog:
SCHALKE - ST. PAULI 3:0 (1:0)
Raul 14., 81., Huntelaar 54.

HAMBURGER SV - HOFFENHEIM 2:1 (1:1)
Westermann 45., Petrić 85.; Salihović 6.

EINTRACHT - WOLFSBURG 3:1 (2:0)
Gekas 26., 55., Schwegler 38.; Dejagah 66.

BORUSSIA (M) - BAYERN 3:3 (1:2)
Herrmann 5., Reus 56., de Camargo 60.; Gomez 11., Schweinsteiger 40., Lahm 84.
V 43. minuti je Schweinsteiger z 11-m zadel vratnico.

FREIBURG - MAINZ 1:0 (0:0)
Cisse 64./11-m

NÜRNBERG - KÖLN 3:1 (2:1)
Hegeler 11., Gündogan 43., Schieber 90.; Geromel 17.
Novakovič in Brečko (oba Köln) sta igrala vso tekmo.

HANNOVER - BORUSSIA (D) 0;4 (0:1)
Kagawa 11., Barrios 72., Lewandowski 81., Blaszczykowski 90.
RK: Haggui 77./Hannover
Sahin (Borussia) je v 78. minuti zapravil 11-m.

BAYER (L) - KAISERSLAUTERN 3:1 (1:1)
Sam 38., 84., Helmes 68.; Dick 15.

STUTTGART - WERDER 6:0 (3:0)
Marica 10., Cacau 31., 45., Gentner 68., Niedermaier 73., Boka 86.
Frings (Werder) v 24. minuti in Cacau (Stuttgart) v 61. minuti sta zapravila 11-m.

BORUSSIA (D) 11 9 1 1 27:7 28
MAINZ 11 8 0 3 19:11 24
BAYER LEVERKUSEN 11 6 3 2 22:16 21
EINTRACHT 11 6 1 4 20:11 19
HOFFENHEIM 11 5 3 3 22:15 18
HAMBURGER SV 11 5 3 3 17:15 18
NÜRNBERG 11 5 3 3 17:15 18
FREIBURG 11 6 0 5 17:18 18