Karim Benzema je prvo ime Reala, v polno je zadel dvakrat. Foto: Reuters

Francoska ekipa si je že pred tekmo zagotovila osmino finala, kljub remiju pa je to uspelo tudi španski ekipi, saj ima varno prednost pred Clubom Bruggeem in Galatasarayem.

Prvi obračun na Parku princev 18. septembra je PSG dobil zanesljivo s 3:0, tokratno srečanje pa je ponudil čisto drugo sliko.

Benzema povedel Real v vodstvo
V prvem polčasu je imel Real več žogo v svoji posesti, imel je tudi še enkrat več priložnosti (17 strelov, 7 v okvir vrat). Real je na razmočenem igrišču začel bolje, premoč pa je z golom okronal v 17. minuti. Skupinsko akcijo je začel Eden Hazard, podal je Federicu Valverdeju, ki je odigral dvojno podajo z Danielom Carvajalom, nato pa je žogo poslal v sredino, kjer je bil Isco – ta je streljal, a je zadel vratnico. Žoga se je od vratnice odbila do Karima Benzemaja, ki jo je poslal v desni kot.

Benzema se je znašel v podobnem položaju nekaj minut pozneje, streljal je močno, a je bil Keylor Navas na mestu. Vratar PSG-ja se je izkazal tudi v 27. minuti, ko je ubranil strel Tonija Kroosa z roba kazenskega prostora.

Navas je dobil obračun s Kroosom tudi v 32. minuti, Nemec je nasprotnega vratarja skušal presenetiti s strelom od daleč v spodnji levi kot. Sledil je pritisk gostov – s strelom z razdalje je poskusil Marco Verratti, Thibaut Courtois je opravil svoje delo. Courtois je dobro posredoval tudi v 36. minuti, ko je s strelom od blizu poskusil Kylian Mbappe.

Madrid je nato spet prevzel pobudo, številne poskuse Madridčanov – najnevarnejša sta bila dva Casemirova strela od daleč in strel Marcela od blizu – pa je ustavil prvi mož francoske ekipe, Navas.

Ob koncu 1. polčasa je v obračunu Maura Icardija in Courtoisa Argentinec padel v kazenskem prostoru, sodnik je sprva pokazal rdeči karton vratarju Reala, a je nato odločitev preklical, saj je ob ogledu VAR-a dosodil prekršek nad Marcelom, ki se je zgodil pred sporno situacijo.

Real vodil z 2:0, PSG izenačil
Real je bil nevarnejši tudi na začetku drugega polčasa. Junaka PSG-ja je Navas, saj je tako kot v prvem polčasu izjemno branil. Nevaren je bil Real v 61. minuti, po predložku Marcela je od blizu streljal Isco, izkazal se je Navas. Hitro zatem sta podobno akcijo ponovila Hazard in Raphael Varane.

Navas pa ni mogel preprečiti gola v 79. minuti – Marcelo je dal z leve predložek pred nasprotna vrata, tam je bil najvišji Benzema, zabil je z glavo.

Neymar je v igro vstopil v drugem polčasu. Foto: Reuters

Gostje so ekspresno hitro izenačili, po katastrofalni napaki Varana in Courtoisa je ponujeno priložnost v 81. minuti izkoristil Kylian Mbappe, ki je zadel od blizu. Le dve minuti pozneje pa je PSG znova dosegel gol – do odbitka v kazenskem prostoru je prišel rezervist Pablo Sarabia, z volejem je premagal Courtoisa.

Ob koncu sta imeli obe ekipi priložnosti za gol – Mbappe je streljal sam nenatančno v 92. minuti, pa čeprav sta bila pred vrati sama dva njegova soigralca, v 94. minuti pa je Gareth Bale izvedel prosti strel s 25 m, zadel je okvir vrat. Ekipi sta se tako razšli z remijem.

Cristiano Ronaldo je imel zadnje čase težave s kolenom, v prejšnjem krogu Serie A je tako počival, proti Atleticu pa je znova stopil na nogometno zelenico. Foto: Reuters

Dybala Juventusu zagotovil zmago
V skupini D si je Juventus že dva kroga pred koncem predtekmovanja zagotovil nastop v izločilnih bojih, Atleticu pa bi to uspelo z zmago v Torinu. A te španska ekipa ni uspela vknjižiti, tako da bo pot v osmino finala iskala v zadnjem krogu.

V Torinu je imel Juventus premoč v posesti žoge (58:42), večkrat pa so poskusili gostje.

A Juve se je na koncu najslajše smejal, saj se je gol ob izteku prvega polčasa izkazal za zmagovitega. Prosti strel je iz praktično mrtvega kota izjemno izvedel Paulo Dybala, Jan Oblak ni imel možnosti.

Bayern odčital pravo lekcijo Crveni zvezdi
V Beogradu so sanjali o ponovitvi sanjskega leta 1991 proti Bayerna. 24. aprila 1991 je Crvena zvezda izločila Bavarce v polfinalu Pokala državnih prvakov v dramatični tekmi na Marakani. Pred 28 leti so rdeče-beli tudi postali evropski prvaki.

Paulo Dybala je z močnim strelom matiral Jana Oblaka. Foto: Reuters

Veliko se je spremenilo v skoraj treh desetletjih. Bayern je bil tokrat za nekaj razredov boljši. Beograjčani niso zmogli niti petih točnih podaj skupaj, razmerje v strelih je bilo kar 3:29, serijski nemški prvaki so imeli 71-odstotno posest.

Goretzka mojstrsko zadel z glavo
Po četrt ure igre je Philippe Coutinho z desne strani podal pred vrata, kjer je Leon Goretzka z desetih metrov z glavo zatresel mrežo. Še pred odmorom je Robert Lewandowski povišal na 0:2, a je pred tem Corentin Tolisso igral z roko in videosodnik je zadetek razveljavil. Beograjčani so bili popolnoma nemočni, niti enkrat niso streljali na vrata do odmora in zelo zadovoljni so bili lahko z minimalnim zaostankom.

Robert Lewandowski je v četrt ure zabil štiri gole. Foto: Reuters

Šov Lewandowskega v drugem polčasu
V 53. minuti je Lewandowski z leve strani skušal podati pred vrata, a je žoga zadela Degeneka v roko. Poljak je bil natančen z bele točke. Lewandowski je dobil zalet. Po uri igri je unovčil podajo Tolissoja, nato je zadel z glavo po sijajni podaji Benjamina Pavarda. V 67. minuti je Poljak iz bližine zadel za 0:5 po podaji Ivana Perišića. V manj kot četrt ure je dosegel štiri gole, kar je rekord Lige prvakov. Končni izid je minuto pred koncem postavil Tolisso, ki je ob bližnji vratnici ukanil Milana Borjana.

Flick preporodil Bavarce
Bayern je zbral maksimalnih 15 točk in lahko v zadnjem krogu proti Tottenhamu postane prva nemška ekipa, ki bi zbrala vseh 18 točk v skupinskem delu Lige prvakov. Trener Hansi Flick je preporodil ekipo, annizal je štiri zaporedne zamge z razčliko v zadnjih 16:0!