Jefferson Farfan je za PSV zabil dva zadetka. Foto: EPA
Louis van Gaal
Trener Alkmaarja Louis van Gaal je igrišče zapustil sklonjenih glav - namesto naslova je končal le na 3. mestu. Foto: Reuters

Pred zadnjim krogom so imeli Alkmaar, Ajax in PSV vsi po 72 točk, v najboljšem položaju pa je bil Alkmaar, ki je imel razliko v zadetkih +53, Ajax +47, PSV pa +46.

Alkmaar je gostoval v Rotterdamu pri Excelsiorju in že v 18. minuti ostal brez Watermana. Gostitelji so dvakrat povedli, a je vodilni ekipi lige kljub igralcu manj dvakrat uspelo izenačiti. V 72. minuti so bile po izključitvi Dierena moči na igrišču izenačene, Alkmaar je vse sile usmeril v napad, ki bi mu prinesel naslov, a jih je iz protinapada v sodnikovem podaljšku pokopal Voskamp.

PSV je doma s 5:1 odpravil Vittese Arhem, Ajax pa je na gostovanju pri Willemu II Tiburgu zmagal le z 2:0, kar pomeni, da je moštvo iz Eindhovna razmerje v zadetkih spravilo na +50, Ajax pa na +49. Če bi Ajax dosegel zadetek več, bi osvojil 30. naslov državnih prvakov, ker je dosegel več zadetkov kot PSV. Ta se je tako veselil 20. zvezdice.