Gylfi Sigurdsson je bil junak na Hawthornsu. Foto: EPA
Tim Matavž
Tim Matavž ostaja v Groningenu. Foto: EPA

West Brom, ki je na lestvici angleške druge lige (Championshipa) kar 17 mest pred Readingom, je povedel v 6. minuti. Na odbito žogo se je najbolje odzval Koren. Le tri minute zatem je izenačil Jimmy Kebe. Na začetku nadaljevanja je bilo skoraj 14.000 gledalcev na stadionu Hawthorns znova navdušenih. Napako Adama Federicija je izkoristil razigrani slovenski reprezentant. Vse je že kazalo na zmago West Broma, ko je Brian Howard v 93. minuti izsilil podaljšek.

Islandec poskrbel za velih uspeh Readinga
Gylfi Sigurdsson je z izjemnim strelom s 25 metov v 95. minuti odločil srečanje. Po zadnjem sodniškem žvižgu je zavrela kri, igralec Readinga Jobi McAnuff je prejel rdeči karton. Sodnik Lee Mason je komaj umiril strasti.

Reading, ki je v tretjem krogu na Anfieldu senzacionalno izločil Liverpool, se je prvič po 83 letih prebil v četrtfinale FA-pokala, kjer se bo doma 7. marca srečal z Aston Villo.

Di Matteo popolnoma potrt
"Popolnoma sem na tleh. Vse je šlo po naših željah, sploh ni nič kazalo na izenačenje. Akcija za 2:2 ni bila nevarna, le izbiti bi morali žogo. Vse smo vložili v to tekmo, garali smo 120 minut, na koncu pa nimamo nič. Poklonili smo jim dva gola," je bil razočaran trener West Broma Roberto Di Matteo.

Matavž še dve sezoni v Groningenu
Mladi slovenski reprezentant Tim Matavž je podaljšal pogodbo z Groningenom. Matavž je trenutno najboljši strelec nizozemskega prvoligaša. Na 22 tekmah je dosegel osem golov, zato se je z vodstvom kluba že dogovoril o podaljšanju pogodbe. Na Nizozemsko se je preselil leta 2007 iz Hita Gorice.