Dva zadetka Carlosa Teveza in dva bratov Toure so bili dovolj, da se je Manchester City vsaj za en dan povzpel na vrh Premier lige. Argentinec se je na vrhu liste strelcev pridružil Dmitarju Berbatovu, oba sta dosegla po 14 zadetkov. Foto: Reuters
Edin Džeko
Džeko je v angleški ligi debitiral z zmago. Foto: EPA
Branislav Ivanović
Chelsea je končal enega svojih najslabših nizov v zadnjih 15 letih, ko je na zadnjih devetih tekmah slavil le enkrat. Foto: Reuters

Manchester City je z zmago vsaj za en dan prevzel vodstvo na lestvici pred mestnim tekmecem Unitedom. V sinjemodrem dresu je prvič zaigral Edin Džeko, ki je na Otok prestopil iz Wolfsburga za 27 milijonov funtov, in se domačim navijačem predstavil v lepi luči ter podal za zadetek Yaya Toureja.

Mož odločitve je bil Carlos Tevez, ko je ugnal tri branilce Wanderersov in mirno poslal žogo v mrežo za 2:1 v začetku drugega polčasa, potem ko so se gostje presenetljivo znašli v vodstvu. Argentinec je dosegel tudi četrti zadetek domačih, ki so na koncu trepetali za zmago, ko je bil Kevin Doyle natančen z bele točke, na 4:3 pa je znižal Ronald Zubar.

Ivanović načel mrežo Blackburna
Chelsea je v prvem polčasu dvakrat zatresel vratnico oziroma prečko, strel Didierja Drogbaja pa je prestregel Michele Salgado. Reprezentant Slonokoščene obale je imel lepo priložnost pred polčasom, a ga je na poti do gola ustavil Gael Givet. Tudi Blackburn na drugi strani je imel nekaj priložnosti, ko je moral ob strelu Matina Olssona z okoli 25 metrov posredovati Petr Čech.

Tekma se je prelomila, ko je bil po podaji iz kota v gneči pred vrati Paula Robinsona med Ryanom Nelsonom in Salgadom najbolj spreten Branislav Ivanović. Srb je igral najpomembnejšo vlogo tudi pri drugem zadetku Londončanov. Po podaji iz kota je streljal z glavo, Nicolas Anelka pa se je le rahlo dotaknil žoge, ki je končala za hrbtom Robinsona.