David Villa je na najboljši mogoč način začel evropsko prvenstvo. Foto: EPA

Napadalec Valencie je v 20. minuti v deževnem Innsbrucku izkoristil odličen prodor Fernanda Torresa in njegovo še bolj nesebično podajo. Svoj šov je nadaljeval tik pred koncem prvega polčasa, ko je milimetrsko natančno vtekel v prazen prostor ob podaji Andresa Iniesta in žogo spravil med nogama Igorja Akinfejeva.

26-letni nogometaš je svoj šov nadaljeval tudi v drugem polčasu, ko je v 75. minuti stekel v napad, na spolzkem igrišču se je mojstrsko otresel Denisa Kolodina in dosegel hat-trick.

Villa je sodeloval tudi pri zadnjem zadetku furije, saj je v sodnikovem podaljšku z lepo podajo zaposlil Xavija, njegov strel se je od Akinfejeva odbil do Cesca Fabregasa, ki je žogo v mrežo pospremil z glavo.

S. J.

Dieter Müller. Prvi, ki mu je uspel zgodovinski hat-trick je bil Dieter Müller, ki je tri zadetke dosegel na Euru 1976. Zahodna Nemčija je v polfinalu v Beogradu s 4:2 ugnala gostitelje prvenstva Jugoslovane. Müller je z zadetkom v 82. minuti izsilil podaljška, nato pa ob koncu drugega zadel še dva gola. Nemci so nato v finalu po streljanju enajstmetrovk izgubili proti Češkoslovaški. Foto: EPA
Klaus Allofs. Tudi drugi hat-trick je bil delo (Zahodnega) Nemca. V predtekmovalni skupini A je Zahodna Nemčija s 3:2 ugnala Nizozemsko. Prav vse tri zadetke je dosegel Allofs in popeljal Nemce v vodstvo s 3:0. Tulipani so ob koncu zapretili, a vseeno ostali brez točke. Nemci so v finalu z 2:1 ugnali Belgijo. Foto: EPA
Michel Platini. Zdajšnji predsednik Uefe je svojevrstni rekorder, saj je edini, ki je na Eurih dosegel kar dva hat-tricka. To mu je uspelo na domačem prvenstvu leta 1984. V predtekmovanju je stopnjeval svoj ritem. Najprej je proti Danski dosegel edini zadetek na tekmi, nato pa se veselil hat-tricka pri zmagah nad Belgijo s 5:0 in Jugoslavijo s 3:2. Po enkrat je zadel tudi v polfinalu proti Portugalski (3:2) in v finalu proti Španiji z 2:0. Zato ni presenetljivo, da je bil z 9 goli najboljši strelec tega Eura in je še vedno najboljši strelec na vseh Eurih skupaj. Foto: EPA
Marco van Basten. Mnogi se Nizozemca spominjate kot strelca najlepšega zadetka na Eurih, ko je v finalu Eura 1988 proti Sovjetski zvezi prekrasno zadel z volejem. V predtekmovanju je dosegel tudi hat-trick za zmago proti Angliji s 3:1. Foto: EPA
Sergio Conceicao. Euro 2000 sta prvič gostili dve državi (Belgija in Nizozemska). Prvič pa sta hat-trick dosegla dva različna igralca. Sergio Conceicao je trikrat zadel v predtekmovanju proti Nemčiji. Portugalci so izpadli v polfinalu, ko jih je v podaljšku z zlatim golom Zinedina Zidana z 2:1 izločila Francija. Foto: EPA
Patrick Kluivert. Kot zadnji se je hat-tricka veselil Patrick Kluivert, ki je trikrat zadel v četrtfinalu Eura 2000, ko je Nizozemska s 6:1 povozila Jugoslavijo. Nizozemci so v polfinalu po streljanju enajstmetrovk izgubili proti Italiji. Foto: EPA