Olivier Giroud. Foto: EPA

V prvem polčasu sta imela priložnosti N'Golo Kante in Marcus Thuram, a se je obakrat z lepima obrambama izkazal vratar Maxime Crepeau. V nadaljevanju sta zapretili obe reprezentanci, toda brez uspeha. Pred domačimi navijači je zadnjič igral najboljši strelec v zgodovini Francije Olivier Giroud, ki je napovedal slovo od izbrane vrste po EP-ju.

Francija bo prvo tekmo v Nemčiji odigrala prihodnji ponedeljek proti Avstriji. Kanadčani se pripravljajo na Copa Americo, kjer se bodo za uvod 20. junija pomerili s svetovnimi prvaki Argentinci.

Evropski prvaki izpred treh let Italijani so v Empoliju z 1:0 premagali Bosno in Hercegovino. V 38. minuti je po predložku Federica Chiese z izjemnim strelom "iz prve" pod prečko zadel vezist Interja Davide Frattesi.

Azzurri bodo v soboto EP odprli v Dortmundu s tekmo proti Albaniji.