Zadetek Eriksena v 39. minuti je bil razveljavljen, do konca je izid ostal 0:0. Skupina C je bila po zadetkih zelo skromna. Na šestih tekmah je bilo doseženih le sedem golov. To se je na EP-jih zgodilo le še enkrat od uvedbe skupinskega dela leta 1980, in sicer leta 2016, ko je bilo sedem golov doseženih tudi v skupini C, v kateri so bile Nemčija, Poljska, Severna Irska in Ukrajina. Foto: Reuters

Neverjetno, od reprezentanc z območja nekdanje Jugoslavije je preboj v izločilne boje uspel Sloveniji, medtem ko se Hrvaška in Srbija poslavljata.

Nemanja Gudelj in Rasmus Hojlund. Foto: Reuters

Eriksen najboljši igralec tekme
Danci so bili predvsem v prvem polčasu nevarnejši. Christian Eriksen je po 20 minutah igre odlično sprožil z razdalje, Rajković se je izkazal z obrambo.

Še večji nemir je v srbske vrste Eriksen, najboljši igralec tekme, vnesel tri minute pozneje, ko je streljal z desnega kota in je žoga prešla golovo črto, vendar je pred tem zapustila igralno polje, tako da zadetek ni bil priznan, poleg tega je Jonas Wind naredil prekršek nad Rajkovićem.

V 39. minuti je srbska obramba pozabila na Winda, ki pa je z roba kazenskega prostora slabo meril.

Tadić in Jović v igro na začetku drugega polčasa
Ob odmoru je srbski selektor Dragan Stojković (težko je verjeti, da bo še ostal na svojem položaju) v igro poslal Luko Jovića in Dušana Tadića, v 68. minuti pa Dušana Vlahovića, vendar poskus s tremi napadalci ni prinesel pravega rezultata, čeprav je bila Srbija vsekakor nevarnejša kot v prvem polčasu.

Na Allianz Areni je bil tudi teniški as Novak Đoković. Foto: Reuters

V 54. minuti se je po strelu Luke Jovića in neposrečenem posredovanju Joachima Andersena danska mreža tudi zatresla, vendar (avto)gola ni bilo, Jović je bil namreč v prepovedanem položaju.

V 92. minuti je Sergej Milinković Savić poskrbel za edini srbski strel v okvir vrat, a to je bil slab poskus, Schmeichel ni imel veliko dela.

"Piksi" obžaluje le remi s Slovenijo
"Ponosen sem na fante, borili so se, pretekli veliko kilometrov. Srbijo so predstavili na najboljši način. Manjkal je gol, manjkala zmaga, morda na tekmi s Slovenijo," je povedal selektor Srbije Dragan Stojković.