Med napadalci, na katere računa Spalletti, je pričakovano Gianluca Scamacca – z Atalanto je osvojil Evropsko ligo. Preostali napadalci, ki bodo skušali napolniti mrežo nasprotnikov, so Federico Chiesa (Juventus), Stephan El Shaarawy (Roma), Giacomo Raspadori (Napoli), Mateo Retegui (Genoa) in Mattia Zaccagni (Lazio).

Na EP gre tudi vezist Nicolo Fagioli, ki je bil še do nedavnega suspendiran zaradi stavniških prekrškov.

Vratarji: Gianluigi Donnarumma (PSG), Alex Meret (Napoli), Guglielmo Vicario (Tottenham).

Obrambni igralci: Alessandro Bastoni (Inter), Raoul Bellanova (Torino), Alessandro Buongiorno (Torino), Riccardo Calafiori (Bologna), Andrea Cambiaso (Juventus), Matteo Darmian (Inter), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Federico Dimarco (Inter), Federico Gatti (Juventus), Gianluca Mancini (Roma).

Vezisti: Nicolò Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Nicolò Fagioli (Juventus), Michael Folorunsho (Verona), Davide Frattesi (Inter), Jorginho (Arsenal), Lorenzo Pellegrini (Roma).

Napadalci: Federico Chiesa (Juventus), Stephan El Shaarawy (Roma), Giacomo Raspadori (Napoli), Mateo Retegui (Genoa), Gianluca Scamacca (Atalanta), Mattia Zaccagni (Lazio).

Evropsko prvenstvo se bo začelo 14. junija z uvodno tekmo med gostiteljico Nemčijo in Škotsko. Italija bo debitirala naslednji dan, v soboto, 15. junija, v Dortmundu se bo pomerila z Albanijo. Preostala dva nasprotnika Italije v skupini B sta Španija in Hrvaška.

Mladi Italijani prvaki

Na evropskem prvenstvu do 17 let na Cipru je zmagala Italija, ki je v finalu s 3:0 premagala Portugalsko. Federico Colletta je zadel v 7. minuti, Francesco Camarda pa v 16. in 60. minuti.