Cardiff je prišel do presenetljivo lahke zmage nad Manchester Unitedom (4:0).Foto: Reuters

"Hočemo jih pet," so domači navijači prepevali ob zmagi svojih varovancev, ki so z izvrstno predstavo popolnoma nadigrali goste iz Manchestra.

David de Gea je moral štirikrat po žogo v svojo mrežo. Foto: Reuters

Everton je prvi gol proslavil že v 13. minuti. Richarlisonu je v drugo – v 11. minuti je bil v situaciji 1:1 boljši od nasprotnega vratarja – le uspelo matirati Davida de Geo, in to na mojstrski način. Po podaji iz avta v kazenski prostor je žogo z glavo do Richarlisona podaljšal Dominic Calvert-Lewin, prvi je mojstrsko s škarjicami poskrbel za 1:0.

Protinapad Evertona v 28. minuti je z golom kronal Gylfi Sigurdsson, ko je streljal z okoli 20 m v spodnji levi kot.

Po vrnitvi na zelenico v 56. minuti je Everton dosegel še tretji gol. Po podaji iz kota je do odbitka prišel Lucas Digne, ki je močno streljal z vrha kazenskega prostora v spodnji levi kot. Le osem minut pozneje pa je Theo Walcott še en protinapad Evertona zaključil z natančnim strelom ob desni vratnici (4:0).

To je tretji zaporedni poraz rdečih vragov, ki jih oddaljuje od Lige prvakov.

Georginio Wijnaldum je povedel Liverpool v vodstvo. Foto: Reuters

Liverpool do nove zmage
Liverpool je v Cardiffu unovčil tri točke. Po prvem polčasu je bil izid 0:0, v drugem polčasu pa so dvakrat zadeli. V 57. minuti je Georginio Wijnaldum po podaji iz kota streljal ob desni vratnici za 1:0. Drugi gol Liverpoola je zakrivil Sean Morrison, ki je vlekel Mohameda Salaha in ga zrušil na zelenico v kazenskem prostoru, tako da je sodnik pokazal na belo točko. 11-m je suvereno izvedel James Milner.

Liverpool ima ob tekmi več dve točki prednosti pred Manchester Cityjem.