Wayne Rooney se je vpisal med strelce na zadnjem preizkusu Angležev pred SP-jem. Foto: EPA

Angleži bodo prvo tekmo na svetovnem prvenstvu igrali v soboto zvečer proti ZDA. Varovanci Fabia Capella so se pomerili z južnoafriško ekipo iz mesta Moruleng. Zadetke za Anglijo so pred 12.000 gledalci dosegli Jermain Defoe, Joe Cole in Wayne Rooney. Capello je po prvem polčasu popolnoma zamenjal ekipo, celotno tekmo je odigral le Joe Cole, na klopi pa je pustil le poškodovanega Garetha Barryja in vratarja Davida Jamesa. Vsak po en polčas sta branila Joe Hart in Robert Green.

Brazilci so zmagali v Tanzaniji s 5:1. Dvakrat sta bila natačna Robinho in Ramires, enkrat pa je zadel Ricardo Kaka.