Robin van Persie je z 11-metrovke postavil končni izid tekme v Rotterdamu. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o razočaran predčasno zapušča igrišče zaradi rdečega kartona. Foto: Reuters

Nizozemci so v Rotterdamu Gano premagali s 4:1. Tri zadetke so zabili v zadnjih 20 minutah. Najlepši je bil gol Wesleyja Sneijderja za 3:1, ko je nogometaš Interja po podaji Rafaela van der Vaarta iz kota od daleč zadel z volejem. Arjen Robben zaradi manjših bolečin v kolku ni igral. Gana je razočarala.

Meireles dvakratni strelec
V Covilhi je bila Portugalska od Kameruna boljša s 3:1. V vodstvo jo je v 32. minuti popeljal Raul Meireles, le minuto pozneje pa je bil pri gostih izključen Samuel Eto'o. Po prekršku nad Dudo je prejel drugi rumeni karton. Takoj na začetku drugega polčasa je Meireles zatresel mrežo še enkrat. Z levega krila je poslal predložek, ki pa je presenetil vratarja Carlosa Kamenija in žoga je končala za njegovim hrbtom. Po znižanju Achilla Weba je končni izid v 81. minuti postavil rezervist Nani po podaji Cristiana Ronalda.