Hansi Flick je bil le dve leti selektor Nemčije, potem ko je bil med letoma 2006 in 2014 odličen pomočnik Joachima Löwa. Foto: EPA

V soboto zvečer na Volkswagen Areni v Wolfsburgu so Nemci delovali kot razbita vojska. Hitri Japonci so se sprehajali skozi luknjasto obrambo. Nico Schlotterbeck je bil znova izjemno slab, izgubil je številne žoge. Japonci so bili večkrat sami pred Marcom Andrejem ter Stegnom. Vratar Barcelone je preprečil še precej višji poraz.

Že na torkovi prijateljski tekmi s Francijo na stadionu Westfalen v Dortmundu bodo elf vodili športni direktor Rudi Völler, Hannes Wolf in Sandro Wagner.

Emre Can in Nico Schlotterbeck sta se že večkrat izkazala v dresu dortmundske Borussie, v reprezentančnem dresu pa sta naredila številne napake. Foto: EPA

Neuendorf: Reprezentanca nujno potrebuje nov impulz
"Na sestanku smo bili enotnega mnenja, da moška reprezentanca po zadnjih razočaranjih nujno potrebuje nov impulz," je odločitev za javnost pojasnil predsednik nemške nogometne zveze Bernd Neuendorf in dodal, da se odhodu selektorja niso mogli več izogniti.

Nemška izbrana vrsta je v zadnjem letu v morda največji krizi v zgodovini. Tudi na svetovnem prvenstvu v Katarju so Nemci obstali že v predtekmovanju in tudi tam so jih ustavili Japonci, ki so dobili medsebojno tekmo z 2:1, nato pa so ugnali še Španijo in Nemcem tudi zmaga nad Kolumbijo v zadnjem krogu ni več pomagala.

Športni direktor Rudi Völler je vseskozi podpiral Flicka, a niz slabih predstav je bil predolg. Foto: EPA

Pred devetimi leti svetovni prvaki, nato pa velika kriza
13. julija 2014 je Nemčija v finalu svetovnega prvenstva v Riu de Janeiru premagala Argentino z 1:0 po podaljšku. Odločil je evrogol Maria Götzeja v 112. minuti. Na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih je elf izpadel v predtekmovanju, kar se pred tem nikoli ni zgodilo. Ko so kariero končali najboljši strelec v zgodovini svetovnih prvenstev Miroslav Klose, Bastian Schweinsteiger in Philipp Lahm pravih naslednikov ni bilo.

Klopp ima pogodbo z Liverpoolom, največ omenjajo Naagelsmanna
Nemški mediji že ugibajo o nasledniku. Nemška tiskovna agencija DPA je kot možne kandidate izpostavila nekdanjega trenerja Bayerna Juliana Nagelsmanna, Avstrijca Oliverja Glasnerja, Völlerja, ki je reprezentanco že vodil med leti 2000 in 2004, in Matthiasa Sammerja. Najboljša rešitev je seveda Jürgen Klopp, ki pa ima pogodbo z Liverpoolom.

Flick po polomu v Katarju krivulje ni več uspel obrniti navzgor
Flick je po evropskem prvenstvu 2021 na krmilu reprezentance zamenjal Joachima Löwa in z reprezentanco dosegel osem zaporednih zmag, a proti manj kakovostnim tekmecem.
Razočaranje na svetovnem prvenstvu v Katarju je bilo ogromno. Vzdušje v ekipi se ni več popravilo. Nazadnje je Nemčija doživela tri poraze zapored, prav na 25. Flickovi tekmi pa tudi najvišji poraz.