Veselje Ousmaneja Dembeleja po zmagovitem zadetku v 78. minuti. Foto: EPA
Harry Kane
Harry Kane in soigralci so razočarani zapuščali zelenico. Foto: Reuters

Angleži so v 9. minuti povedli, ko je po nizkem predložku Ryana Bertranda iz bližine zadel kapetan Harry Kane, strelec izenačujočega gola v sodnikovem podaljšku na sobotni kvalifikacijski tekmi proti Škotski v Glasgowu, kjer je bilo 2:2. Domače navijače je z izenačenjem v 22. minuti razveselil Samuel Umtiti, v 43. minuti pa je Francoze v vodstvo popeljal Djibril Sidibe. Oba branilca sta se prvič vpisala med strelce v majici z državnim grbom po odbiti žogi vratarja Toma Heatona.

Na začetku drugega polčasa je bil pri galskih petelinih zaradi prekrška nad Delejem Allijem ob pomoči videoposnetka izključen Raphael Varane, Kane pa je z 11-metrovke poravnal izid. Zmagoviti gol je kljub francoskemu igralcu manj na zelenici v 78. minuti z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora dosegel napadalec Borussie iz Dortmunda Ousmane Dembele po lepi podaji Kyliana Mbappeja. Ta je predtem zadel prečko.
Razmerje v strelih je bilo 15:11, od tega v okvir vrat 8:3. Anglija je na zadnjih sedmih medsebojnih srečanjih le enkrat premagala Francijo, kar petkrat je izgubila.

Angleški navijači so bili bolj zadovoljni v nedeljo, ko so Angleži slavili na svetovnem prvenstvu do 20 let v Južni Koreji. V finalu v Suvonu so z 1:0 premagali Venezuelo. Edini gol je v 35. minuti dosegel napadalec Evertona Dominic Calvert-Lewin, angleški vratar Freddie Woodman pa je 16 minut pred koncem ubranil 11-metrovko. Za Anglijo je to prvi naslov svetovnih prvakov v mlajših selekcijah. V boju za tretje mesto je bila Italija, ki jo je Anglija s 3:1 ustavila v polfinalu, po 11-metrovkah s 4:1 boljša od Urugvaja.