Na tekmi se je izkazal Aljoša Matko, ki se je dvakrat vpisal med strelce. Prvič v 13. minuti, ko je po podaji z desne strani s petih metrov žogo potisnil v mrežo, drugič v šesti minuti nadaljevanja, ko je po uigrani kombinaciji iz prekinitve z diagonalnim strelom z desnico zatresel malo mrežico.

Sorodna novica Osmica Kopra v Dekanih, Nafta zmagala kar s 15:0

Končni izid je v 83. minuti postavil Jošt Pišek, ki je s kančkom sreče – žoga se je odbila od domačega branilca – zadel z okoli 15 metrov. Celjani so v prejšnji sezoni v pokalu najprej premagali Krško (4:1), nato pa so morali po izvajanju 11-metrovk premoč priznati Nafti.

Maribor že do odmora napolnil mrežo Marjete

Mariborčani so pred 2000 gledalci gostovali pri Marjeti z Dravskega polja in glavnino dela opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 4:0. Že v 3. minuti so vijoličasti povedli prek Orphe Mbine, ki je predložek Žana Meška z desne strani spretno preusmeril v mrežo. Že nekaj minut pozneje so podvojili vodstvo prek Bradleyja M'Bonda, ki je bil po predložku iz kota najvišji pred domačimi vrati. Gregor Sikošek je v 14. minuti neovirano povišal na 3:0, končni izid je postavil nekdanji član Liverpoola Sheyi Ojo. Tik pred odmorom je izkoristil povratno Meškovo podajo. Gostitelji so v nadaljevanju sicer zatresli mrežo Maribora, a zadetek Domna Kočevarja zaradi prepovedanega položaja ni obveljal.

Pri Marjeti na Dravskem polju pravi nogometni praznik

Florucz dvakrat v polno za Olimpijo

V naslednji krog so napredovali tudi nogometaši Olimpije, ki so v Domžalah slavili s 3:0. Gostitelji so od 34. minute igrali brez izključenega Lovra Grajfonerja, ki si je prislužil še drugi rumeni karton. Kmalu zatem so Ljubljančani povedli z avtogolom Luke Baruce. Še pred odmorom je prednost podvojil Raul Florucz, ki je bil nato natančen še v 70. minuti za končnih 3:0.

Zadetki s pokalne tekme Domžale - Olimpija

V torek je bilo zanimivo na obračunu med Roltekom Dobom in Kalcerjem iz Radomelj. Radomljani so si 3. krog zagotovili šele po izvajanju 11-metrovk, slavili so s 4:2. V 3. krog so sicer od prvoligašev napredovali že Bravo, Mura, Nafta in Koper.

Izpadla lanska finalistka Gorica
Nogometaši Gorice, ki so maja v napetem finalu izgubili proti Rogaški v Stožicah po streljanju enajstmetrovk, so se tokrat poslovili že v 2. krogu. Na domači zelenici so pred 230 gledalci izgubili proti Biljam z 0:1. Edini zadetek je dosegel Denis Bjelkić v 11. minuti. Gorica vodi v 2. SNL in je še brez poraza, Bilje pa so na devetem mestu.