Crvena zvezda je z zadetkom Burzanovića podaljšala svojo evropsko sezono. Foto: EPA
Zračni dvoboj Marka Maksimovića in Wouterja Vranckna
Sarajevo se bo v naslednjem krogu pomeril z Dinamom iz Kijeva. Foto: EPA
Steffen Iversen še trese mreže
Norveški Rosenborg je z najvišjim izidom 2. kroga odpravil Astano (7:1). Foto: Reuters

Na prvem srečanju so rdeče-beli na Marakani zmagali z 1:0. Estonci so v 34. minuti izenačili skupni izid prek Maleva po kotu z leve strani. Že čez tri minute so se srbski prvaki veselil pomebnega gola. V eni izmed redkih dobrih akcij je Ognjen Koroman lepo našel Basto, ki je v kazenski prostor poslal uporaben predložek, ki ga je z glavo v zadetek spremenil Igor Burzanović. V nadaljevanju so prevladovali gostitelji, katere je s prostega strela s polovice igrišča (!) v vodstvo popeljal Nahk.

Sarajevo slavil porazu navkljub
Najtrofejneši klub nekdanje Jugoslavije v nadaljevanju čaka obračun s škotskim Rangersom, ki so že odpravili črnogorskega prvaka Zeto (skupno 3:0). Podvig se je kljub porazu na domačem Koševu z 0:1 posrečil Sarajevu, ki je zahvaljujoč zmagi v gosteh z 2:1 ugnal belgijski Genk. V romunsko-poljskem obračunu je pričakovano s 3:1 napredovala Steaua.

'Bratski' obračun Slaviji
Obračun češkega in slovaškega predstavnika v 2. predlkrogu je minil v 210 minutah brez zadetka, tako da so o zmagovalcu prestižnega dvoboja odločala enajstmetrovke, pri katerih so bili srečnejši Čehi.