Juan Roman Riquelme je svoj drugi zadetek na srečanju dosegel s prostega strela. Foto: EPA
Oscar Cardozo je ukanil Keseyja Kellerja
Ob drugem golu Albirroje je zaspala celotna obramba ZDA. Foto: EPA
Brnailec Bornstein je zakrivil drugi paragvajski gol.
Zmagovalci Zlatega pokala nastopajo z močno pomlajeno zasedbo, ki ji ne gre vse po načrtih. Foto: EPA
Argentina in Paragvaj že naprej

Kofetarji so sicer povedli prek Edixona Peree, a je Hernan Crespo izid že kmalu poravnal z 11-metrovke, pri silovitem strelu se je napadalec Interja poškodoval. Nato je v polnem sijaju zablestel Juan Roman Riquelme, ki je z dvema zadetkoma gavčem zagotovil lepo prednost pred nadaljevanjem. To sta bila njegova prva zadetka po vrnitvi v reprezentanco.

Sosedski obračun za 1. mesto
Jaimeju Castrillonu je sredi drugega dela po napaki vratarja Roberta Abbondanzierija uspelo znižati, nato je Kolumbijcem uspelo zatresti še prečko, preden je Diego Milito v sodnikovem podaljšku postavil končni izid. "Najtežji nasprotniki še prihajajo. Zdaj razmišljamo samo o Paragvaju, saj si želimo zagotoviti prvo mesto v skupini," je jasno zastavil naslednji cilj selektor gavčev Alfo Basile.

Američane zmedla poškodba nasprotnega vratarja
Paragvaj je v drugem polčasu strl strelsko nespretne Američane, ki so si priigrali več zrelih priložnosti. Po izenačenih prvih 45 minutah se je v 54. minuti poškodoval paragvajski čuvaj mreže Justo Villar, ki ga je zamenjal Aldo Bobadilla. Komaj se je rezervist namestil med vratnicami, je že bilo 2:1, a na drugi strani. Nesporazum med ameriškimi branilci in vratarjem je izkoristil spretni Oscar Cardozo. Po vrsti zapravljenih ameriških priložnostih je Salvador v sodnikovem dodatku dosegel svoj tretji prvenstveni zadetek.

Razveseljivih 3,6 zadetka na tekmo
Poraženca se bosta v 3. krogu udarila za tretje mesto, ki bi zmagovalcu lahko še prineslo napredovanje, saj se v četrtfinale uvrstita najboljši tretji moštvi iz treh skupin. Strelci na južnoameriškem prvenstvu so še naprej izredno razpoloženi, saj je na 12 tekmah prvenstva v Venezueli do zdaj padlo kar 43 zadetkov ali kar 3,6 gola na srečanje.